ג'יימס: "לא מודאגים". טענות בגריזליס לשיפוט

לברון רגוע, למרות איבוד יתרון של הקאבס. מאמן ממפיס: לא מקבלים כבוד

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.04.17 - 07:40
תחילת כתבה

לא ברור עד מתי תוכל קליבלנד לאפשר ליריבות שלה לחזור למשחק ולהשיג בסופו של דבר את הניצחון, אבל בינתיים זה עובד לה. האלופה גברה לפנות בוקר (בין שני לשלישי) 111:117 על אינדיאנה ועלתה ל-0:2 בסדרת רבע הגמר המזרח, כשהיא נלחצת בסיום למרות שהוליכה כבר ב-18 ברבע הרביעי.

מלבד איבוד ההפרש, קליבלנד גם מודאגת ממצבו של ג'יי.אר סמית'. הגארד מתח את שריר הירך האחורי, לא חזר למחצית השניה ועדיין לא ברור אם יהיה כשיר למשחק השלישי באינדיאנה. הוא עצמו יעשה הכל כדי לשחק ואמר בסיום המשחק: "אם יתנו לי לשחק, אשחק. הרגל שלי לא שבורה". בצד החיובי, אימן שאמפרט חזר אחרי פציעה, ערך את הבכורה שלו בפלייאוף וסיים עם 5 נקודות ב-20 דקות.

"אנחנו לא מודאגים מכך ששוב איבדנו יתרון כי אנחנו תמיד שם כדי להפוך למה שאנחנו מסוגלים להיות", אמר ג'יימס שהמשיך לכתוב מחדש את דפי ההיסטוריה כשעלה למקום השלישי בין חוטפי הפלייאוף בכל הזמנים ולמקום השמיני בריבאונדים, "תמיד עדיף שתהיה ביתרון 18 מאשר שלא תהיה ביתרון בכלל. עשינו מהלכים ברגעים המכריעים כדי לנצח ובפלייאוף זה כל מה שאתה יכול לבקש".

בצד המפסיד, פול ג'ורג' שוב סיים משחק מצויין עם 32 נקודות, אבל ירד מנוצח, וגם עצבני: "בשני המשחקים הם זרקו כשהם חופשיים לגמרי אחרי מסירה אחת. אנחנו עושים עבודה נוראית בחזרה להגנה. אנחנו יודעים כמה לברון ג'יימס וקיירי אירווינג יהיו טובים, אבל אנחנו חייבים להגביל את האחרים. אנחנו לא מספיק טובים בכך".

המאמן המפסיד, נייט מקמילן, עדיין שופע בטחון: "אנחנו בטוחים ואנחנו צריכים להיות בטוחים. היה לנו רבע שלישי לא טוב, איבדנו את שלוות הנפש, והצלחנו לחזור למשחק. קליבלנד מאתגרת אותך. אנחנו צריכים להירגע, לרווח את המשחק".

ג'ורג'. שוב ביקר את חבריו (Getty)
ג'ורג'. שוב ביקר את חבריו (Getty)

בממפיס באים בטענות לשופטים
במשחק הנוסף לפנות בוקר, סן אנטוניו ניצלה ריצת 0:10 ברבע האחרון כדי למנוע קאמבק של ממפיס בדרך לניצחון 82:96 ויתרון 0:2 בסדרה. למאמן הגריזליס, דייויד פיזדייל, היה טענות קשות לשיפוט בסיום והוא שטח אותן בנאום שהסתיים במכת אגרוף חזקה על השולחן.

"השיפוט היה חלש" הוא פתח את דבריו, "זאק רנדולף, אחד השחקנים הקשוחים בליגה, לא הגיע פעם אחת לקו העונשין, אבל ללאונרד היו 19 זריקות מהעונשין. במחצית הראשונה זרקנו 19 זריקות מהצבע וקיבלנו 6 זריקות מקו העונשין, הם זרקו 11 פעמים מהצבע והיו להם 23 זריקות עונשין. אני לא איש של מספרים, אבל זה לא מסתדר"

בסך הכל, זרקנו 35 פעמים מהצבע והיו לנו 15 זריקות עונשין בכל המשחק. הם זרקו 18 פעמים מהצבע וקיבלו 32 זריקות עונשין. קוואי זרק יותר פעמים מהקו מכל הקבוצה שלנו. תסבירו לי את זה. אנחנו לא מקבלים את הכבוד. אני יודע שלפופוביץ' יש הישגים מאחוריו ואני רוקי, אבל הם לא יכולים להפוך אותנו לרוקיס. זה לא מתקבל על הדעת. זה לא מקצועי".

הדפס