סיפורו הטראגי של ג'ורדן בנקס: מות הילד שריגש את ליברפול

"מיני ג'יימס מילנר" בן ה-9 הלך לעולמו אחרי פגיעת ברק באימון. המייטי רדס ספדו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.05.21 - 11:50

תגיות: ג'ורדן בנקס

תחילת כתבה

ניצחון גדול על מנצ'סטר יונייטד וחזרה למאבק על הטופ-4 עם סיכויים ממשיים להשיג אותו - את אלה ליברפול שמה בצד לרגע על מנת לחלוק כבוד לילד מיוחד מאוד, שנקטף בצורה נוראית. ג'ורדן בנקס בן התשע, אוהד המייטי רדס ושחקן בקבוצת הילדים של בלקפול, מת השבוע מפגיעת ברק בזמן אימון קבוצתו ולא השאיר באנגליה אף עין יבשה.

מאמניו של בנקס בבלקפול העניקו לו את הכינוי "מיני ג'יימס מילנר" ובאנגליה סיפרו שהוא היה שחקן נלהב. במהלך אימון הקבוצה בשלישי האחרון, פגעה בילד, כאמור, מכת ברק. הוא פונה לבית החולים בעיר עם פגיעות קשות ושעות לאחר מכן נקבע מותו.

הסיפור של בנקס מיוחד משום שלמרות שהיה רק ילד, עשה המון על מנת להשפיע על הקהילה בה הוא חי וקצת לפני שמת תפס גם את תשומת הלב של הגיבור שלו - מילנר. בנקס גייס תרומות של 2,300 ליש"ט לטובת שירותי בריאות הנפש עם ריצה של 48 קילומטרים בעשרה ימים, על מנת לכבד את זכרו של דודו שהתאבד ב-2018. הברכה מקפטן המשנה של ליברפול לא איחרה להגיע בה הכריז: "אתה לעולם לא תצעד לבד, כולנו מאחוריך".

במשחק באולד טרפורד אתמול (חמישי), בליברפול תרגמו את המשפט האלמותי למעשים. שחקני הרדס עלו לחימום עם חולצה אפורה עם שמו של ג'ורדן והמספר 7 אותו לבש ושייך גם למילנר, ורובם הקדישו לו את ה-2:4 המדהים על יונייטד, שהיה גם הראשון במנצ'סטר מאז 2014. גם מנצ'סטר יונייטד חלקה כבוד לילד ומילנר הוסיף: "ילד מיוחד שנלקח מוקדם מדי".

אביו של ג'ורדן, מאט בנקס, סיפר שגם אחרי המוות שלו הוא ימשיך לתרום והאיברים שלו יצילו שלושה ילדים חולים. "הוא תמיד אמר לנו שהוא רוצה לעזור לאנשים אחרים אם הוא יכול כך שידענו שזה בדיוק מה שהיה רוצה", אמר וחתם: "אם הייתי יכול לבקש את הילד המושלם זה היה ג'ורדן". שלעולם לא יצעד לבד.