מג'יק: מקווה שהלייקרס יפסידו כל משחק השנה

אגדת העבר של הקבוצה קורא ל'טאנקינג'. קובי: "זה לעולם לא יקרה פה"

אור זיו
אור זיו  10.12.14 - 14:15
תחילת כתבה

הלוס אנג'לס לייקרס הפסידו הרבה משחקים העונה. למעשה, אחרי 22 משחקים, המאמן ביירון סקוט רואה כבר את המספר 16 בעמודת ההפסדים, וזה למרות שהלילה (בין שלישי לרביעי) הקבוצה גברה 95:98 על סקרמנטו. ואם תשאלו את אגדת הלייקרס, מג'יק ג'ונסון, אולי כדאי לקבוצה להמשיך ולהפסיד.

"אני מקווה שהלייקרס יפסידו בכל משחק, מכיוון שאם אתה הולך להפסיד, לפחות תפסיד כמו שצריך", אמר מג'יק, "אתה לא יכול להיתקע באמצע הליגה. או שתהיה מצוין, או שתהיה גרוע כדי לקבל בחירת דראפט גבוהה. הלייקרס נמצאים במקום טוב אם בקיץ הבא הם יחתימו שחקן מוכשר. אני מעדיף להיות רע עד הסוף מאשר להיות בינוני".

ההצהרה המפתיעה הזו של רכז העבר, שמעודדת 'טאנקינג' דומה לזה שמבצעת פילדלפיה בשנים האחרונות, לא התקבל בצורה טובה במיוחד אצל קובי בראיינט. הבלאק מאמבה הכניס פרספקטיבה לדבריו של ג'ונסון.

"הוא רגיל להיות בעלים - הוא הבעלים של הדודג'רס, והיה הבעלים של הלייקרס", אמר קובי, שקלע הלילה 32 נקודות ורחוק 31 בלבד ממייקל ג'ורדן, "הוא מדבר מזווית של בעלים. אני חושב שהאוהדים, או לפחות חלקם, חכמים מספיק כדי להבין את הפרספקטיבה שלו כבעלים. אני בהחלט מבין".

הסופרסטאר בן ה-36 המשיך: "מג'יק הוא אחד השחקנים הכי תחרותיים בכל הזמנים. הוא לא רוצה להפסיד. מנקודת המבט של בעלים, הדעה שלו היא לקבל בחירות דראפט גבוהות ולהשתמש בהן בטרייד כדי ליצור קבוצה תחרתותית וכולי. אני לא חושב שקבוצות עושות טאנקינג, זה פשוט לא קורה. אולי יש קבוצות בליגה - ואנחנו לא אחת מהן - שהבעלים יושבים בשקט במשרד ומחזיקים אצבעות. אבל השחקנים עצמם? לעולם לא. השחקנים משחקים ומנסים לנצח כל משחק. זה מה שאנחנו עושים".

גם ביירון סקוט, מאמן הלייקרס ושותפו של מג'יק לקו האחורי של הקבוצה בשנות ה-80 הזוהרות, לא מסכים איתו: "קל להגיד את מה שהוא אמר, אבל כשאתה מאחורי הקלעים ואתה מאמן, זה לא משהו שאתה רוצה לעשות. ואני לא חושב שהשחקנים שלנו מסתכלים על זה ככה. אנחנו צריכים לנסות לנצח כל משחק שאפשר".

קובי. לא מסוגל להפסיד בכוונה (getty)
קובי. לא מסוגל להפסיד בכוונה (getty)
הדפס