כרעם ביום בהיר: ג'וש סמית' שוחרר מדטרויט

הכוכב נחתך בעיצומה של עונה מזעזעת. מי תשים עליו את ידה כעת?

אור זיו
אור זיו  22.12.14 - 18:54
סמית'. זה לא היה צפוי (getty)
סמית'. זה לא היה צפוי (getty)
תחילת כתבה

לא בכל יום שחקן שקולע 13.1 נקודות, מוריד 7.2 ריבאונדים ומחלק 4.7 אסיסטים, משוחרר מהקבוצה באופן פתאומי באמצע העונה. אבל זה בדיוק מה שקרה הערב (שני) לג'וש סמית' - דטרויט הודיעה שהפורוורד נחתך.

המהלך מגיע בעקבות עונת שפל של הפיסטונס, שמחזיקים במאזן קטסטרופלי של 23:5. סמית', שהוחתם לפני שנה וחצי אחרי שעזב את אטלנטה על חוזה לארבע שנים בגובה 54 מיליון דולר, רשם העונה ירידה גדולה בכושרו. המספרים לעיל אמנם נראים על הנייר לא רעים, אבל הם נמוכים בצורה משמעותית מממוצעי הקריירה של "ג'יי-סמוב".

"אנחנו משנים את סדרי העדיפויות כדי לפתח בצורה אגרסיבת את השחקנים הצעירים שלנו", הסביר המאמן והג'נרל מנג'ר של דטרויט, סטן ואן גאנדי, "אם להיות הוגן כלפיי ג'וש, שהוא שחקן ורסטילי מאוד בעונתו ה-10 בליגה, אנחנו מרגישים שזה הכי טוב לתת לו חופש כדי להתקדם הלאה. ננסה לנצח כמה שיותר משחקים, אבל המטרה העיקרית שלנו היא לכוון לעתיד".

הפיסטונס חיפשו טרייד עבור סמית', שאחת הקבוצות שהוזכרו כמעוניינות בו היא סקרמנטו, אבל לא מצאו עסקה טובה. ועדיין, ההחלטה לשחרר אותו בלי לקבל תמורה היא תמוהה. כעת, הוא יכול לחתום היכן שיירצה כשחקן חופשי, בהינתן שהוא יעבור את 48 השעות הקרובות בלי שמישהו ידרוש לקחת אותו בווייבר. ההערכה היא שבגלל החוזה השמן שלו, אף קבוצה לא תרצה להשתמש בווייבר, אבל לאחר מכן יהיה עניין רב בו.

הדפס