רשמית: סקוט ברוקס פוטר מאימון הת'אנדר

אחרי שנכשלו להעפיל לפלייאוף, באוקלהומה סיטי החליטו לבצע זעזוע בעמדת המאמן. בילי דונובן מועמד להפוך למאמנו השני בלבד של קווין דוראנט ב-NBA

אור זיו
אור זיו  22.04.15 - 20:31
תחילת כתבה

זה היה באוויר, וכעת זה גם קורה באופן רשמי. אוקלהומה סיטי הודיעה באופן רשמי הערב (רביעי) כי היא פיטרה את מאמנה סקוט ברוקס אחרי שבע שנים כמאמן הקבוצה.

הג'נרל מנג'ר של הת'אנדר, סאם פרסטי, המריא לקליפורניה כדי להודיע באופן אישי לברוקס על ההחלטה. למרות שלמאמן היה חוזה לעונה נוספת ב-OKC, בעקבות אי ההעפלה של הקבוצה לפלייאוף העונה, חוסר ודאות ריחף מעל לראשו בשבוע האחרון. עם זאת, בת'אנדר דאגו להבהיר שההחלטה לא נובעת רק בגלל העונה האחרונה, במהלכה הקבוצה סבלה מפציעת של קווין דוראנט וראסל ווסטברוק, אלא כחלק מהערכה ארוכת טווח לעבודתו של המאמן.

בילי דונובן, מאמנה המצליח של אוניברסיטת פלורידה, הוזכר כמועמד המוביל לרשת את התפקיד ולהפוך למאמנו השני בלבד של דוראנט ב-NBA. גם קווין אולי, מאמן קונטיקט ולשעבר חברו לקבוצה של KD בת'אנדר, צויין כמי שעשוי להתמנות. זהות המאמן הבא חשובה במיוחד בהקשר של דוראנט, מכיוון שהעונה הקרובה תהיה האחרונה שלו בחוזה הנוכחי - וכדי לשכנע אותו להישאר, כדאי שיהיה חיבור טוב בינו לבין הבוס החדש.

"זו החלטה קשה במיוחד מבחינות רבות", הצהיר פרסטי בהודעה הרשמית, "סקוט עזר לבנות את הזהות של הת'אנדר והרוויח את מקומו הראוי בהיסטוריה של המועדון במשך שבע שנותיו פה, כמנהיג מוערך. כפי שכולם יודעים, בשנה האחרונה עמדנו בפני נסיבות ייחודיות ומאתגרות, ולא הרבה אנשים היו משיגים את מה שסקוט והקבוצה הצליחו לעשות. על כן, זה חשוב מאוד לציין שההחלטה הזו לא משקפת את העונה האחרונה, אלא הערכה של מה שנחוץ כדי להתקדם ולהשתפר".

בשבע שנותיו כמאמן, ברוקס הוליך את אוקלהומה סיטי לגמר ה-NBA ב-2012, שם הפסיד ללברון ג'יימס ומיאמי היט. ב-2010 הוא הוכתר למאמן השנה, אך הוא גם ספג ביקורת רבה על כך שלטענת פרשנים, לא הוציא את המירב מקבוצה בעלת סופרסטארים כמו דוראנט ו-ווסטברוק. הוא מסיים את דרכו ב-OKC עם מאזן של 207:338 (62 אחוזי הצלחה), וייתכן שימונה למשרות הפנויות באורלנדו או דנבר.

ברוקס. שילם את המחיר (getty)
ברוקס. שילם את המחיר (getty)
הדפס