רשמית: בילי דונובן מונה למאמן אוקלהומה סיטי

אחרי 19 שנים ושתי אליפויות באוניברסיטת פלורידה, המאמן בן ה-49 סגר ל-5 שנים בת'אנדר. המשימה הראשונה שלו: לנסות ולשכנע את קווין דוראנט לחתום על חוזה ארוך טווח במועדון

אור זיו
אור זיו  30.04.15 - 21:54

לא עבר שבוע מאז שאוקלהומה סיטי פיטרה את מאמנה בשבע השנים החולפות, סקוט ברוקס, וכבר נמצא לו מחליף. הת'אנדר הודיעו באופן רשמי כי בילי דונובן, מאמן מכללת פלורידה ב-19 השנים האחרונות, סיכם על חוזה לחמש שנים כמאמנם החדש של קווין דוראנט וראסל ווסטברוק.

"זה כבוד גדול להתמנות למאמן הת'אנדר. ידעתי שתידרש הזדמנות מיוחדת כדי שאעזוב את אוניברסיטת פלורידה וזה בפירוש האופן שבו אני מסתכל על הסיטואציה הזו. זה נדיר שמתאפשר לך לעבוד עם כזו חבורה מוכשרת ובוגרת של שחקנים", אמר דונובן בהודעה הרשמית.

אחת המשימות הראשונות של דונובן באוקלהומה סיטי תהיה כזו שצפויה להשפיע רבות גם על עתידו במועדון. המאמן ינסה לשכנע את דוראנט לחתום על חוזה ארוך טווח עם הת'אנדר. כידוע, ה-MVP של עונת 2014 יהפוך לשחקן חופשי בתום העונה הבאה.

דונובן, שיהיה בן 50 בחודש הבא, נחשב לאחד המאמנים המוערכים ביותר במכללות. את פלורידה גייטורס הוא מאמן מאז שנת 1996, והוא הוביל אותה לשתי זכיות רצופות באליפות המכללות ב-2006 וב-2007. באותם ימים, הוא כבר סיכם באורלנדו מג'יק והיה אמור לעשות את הקפיצה למקצוענים, אבל התחרט כעבור מספר ימים והחוזה בוטל. על כן, ההרתפקה בת'אנדר תהיה הראשונה שלו ב-NBA.

כאמור, דונובן יקבל לידיו שניים מהכוכבים הגדולים ביותר בליגה - קווין דוראנט וראסל ווסטברוק. לפי דיווחים, KD כבר הספיק לעשות את התחקיר שלו על המאמן החדש שצפוי לו, כאשר ביקש את חוות דעתם של שחקנים שעברו אצל דונובן בפלורידה.

הם מרוצים מהבחירה? (getty)
הם מרוצים מהבחירה? (getty)