צפו בקרי מגלה למה יש לו קעקוע בעברית על הזרוע

עם יתרון הביתיות בידיים שלה, קליבלנד תארח הלילה (04:00) את הווריירס למשחק מס' 3 ולא רוצה להוריד את הרגל מהדוושה. לברון: "פקפקו בנו כל העונה". בלאט: "התחשלנו"

דניאל זילברשטיין ועידו גור, שליחי ערוץ הספורט לארה"ב  09.06.15 - 22:38

כוונו את השעונים המעוררים. הלילה ב-4:00 (ישיר ב-5SPORT), סדרת גמר ה-NBA עוברת לקליבלנד במצב של 1:1. דייויד בלאט והקאבלירס שלו מארחים את גולדן סטייט בניסיון לשמור על יתרון הביתיות אותו לקחו בין ראשון לשני, וגם על היתרון המוראלי.

"החבר'ה שלנו חושלו באש, יותר מפעם אחת", אמר בלאט על חניכיו לאחר אימון הקליעות, "לפעמים הם לא הגיבו טוב לסיטואציות, אבל בהרבה פעמים הם הגיבו הרבה יותר טוב. אנחנו במשחק מספר 3 של הגמר, חוזרים הביתה, ואני מאמין שהחבר'ה שלנו חזקים ובוגרים מספיק כדי להתמודד עם המשימה".

על דקות המשחק של לברון ג'יימס, שבקושי קיבל מנוחה עד כה: "הבעייה האמיתית הייתה שתי ההארכות, זה לא משהו שתכננו שיקרה. אם הייתי יודע, אולי הייתי עושה דברים קצת שונה. אבל הוא עשה עבודה גדולה, גם מבחינת דקות המשחק. הוא חזק, הכין את עצמו כל העונה לשלב הזה, מעטים מאוד מסוגלים לעשות את מה שהוא עשה במהלך העונה ועדיין להופיע כך לרגעי המפתח".

בלאט הגן על ג'יי.אר סמית', שביצע כמה שגיאות בסוף משחק 2 שכמעט עלו לקאבס במשחק: "היו טעויות מצד כולם, לא רק מצד ג'יי.אר. מה שהיה צריך להגיד לשחקנים, נאמר - לא בקטע של ביקורת, אלא בקטע של שיפור. אם אלה טעויות רעות וחסרות אחריות, זה דבר אחד, אבל אם הן נובעות מאגרסיביות או התלהבות יתר, אתה יכול לחיות עם זה. צריך גם לקחת בחשבון שהיריב גם משחק, לפעמים השחקן שמולך פשוט עושה מהלך גדול".

"לא תכננו הארכות" (getty)
"לא תכננו הארכות" (getty)

לברון עצמו יודע מה דרוש מהקאבס: "לא משנה אם אנחנו בבית או בחוץ, אנחנו צריכים להופיע ולספק מאמץ בלתי ייאמן, בהגנה ובהתקפה. אם נעשה את זה, נעניק לעצמנו סיכוי טוב לנצח. העובדה שאנחנו כאן היא ענקית עבור הקבוצה ועבור כולם. אנשים פיקפקו בנו כל הזמן, אך הקבוצה שלנו קיבלה את האתגר. זה היה חשוב עבורנו במהלך כל הפלייאוף.

"אני יכול להשתמש באנרגיות של הקהל הביתי כמו שאני יכול להשתמש באנרגיות של קהל עוין", סיפר קינג ג'יימס, "הפוקוס שלי כל כך חד, שזה לא משנה. אני יודע שהאוהדים שלנו יהיו מדהימים הלילה ויהיו הכי רועשים שהם היו אי פעם. אבל אני לא זקוק למוטיבציה מיוחדת. הסתכלתי על לוח המשחקים ולהם יש יותר זמן בבית מלנו יש, הם קיבלו יומיים וחצי בבית, אנחנו משחקים אחת ליומיים, אבל זה הלו"ז ועם זה נסתדר".

"אני לא מתעסק במה שאומרים עלינו", הסביר מת'יו דלאבדובה, "אפשר לשבח אותנו היום ומחר לעשות הפוך, אבל אף אחד לא מקדיש לזה תשומת לב. בשלב הזו של העונה אתה לא ממש צריך את הדברים האלה".

הרכז האוסטרלי, שהפך לחביב הקהל בקליבלנד וגם בארץ, דיבר על עבודת ההגנה על קרי: "זה משהו שהתפתח ככל שהעונה התקדמה. אנו פשוט מנסים לעשות לו חיים קשים. אי אפשר לתת לקלעים כמו קרי וקליי תומפסון זריקה חופשית, כי ברגע שהם מקבלים את זה, הם קולעים. סטף גם יודע לחדור נהדר, אך הוא משתמש יותר בקליעה שלו וקשה מאוד לשמור עליו. ננסה להקשות עליו ואם הוא ייכנס טוב למשחק, נצטרך לחיות עם זה".

לברון. מצפה לאנרגיות גבוהות (getty)
לברון. מצפה לאנרגיות גבוהות (getty)