במילווקי מאיימים: נעבור לסיאטל או ללאס וגאס

הבאקס מבקשים תמיכה ממשלמי המסים בבניית אולם חדש, אחרת יעזבו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.07.15 - 09:32

האם ה-NBA תחזור לסיאטל, או בכלל תתקע דגל בלאס וגאס? נשיא המילווקי באקס קיים מסיבת עיתונאים הלילה (בין שני לשלישי) ואיים שהקבוצה עלולה לעזוב את העיר ולעבור מערבה, אם מדינת וויסקונסין לא תעביר סכום של כ-220 מיליון דולר עבור בניית אולם חדש.

פיטר פייגין מנסה להפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות בוויסקונסין, כדי שיאשרו חוק חדש ויאפשרו לקבוצה להקים בית מודרני יותר. הוא פנה לוועדת התקציב של המדינה וטען שהעבודות על אולם חדש מוכרחות להתחיל השנה, אחרת ה-NBA תעביר את הקבוצה, כנראה לסיאטל או וגאס.

"קבוצת NBA, הבאקס, היא אטרקציה עולמית. ה-NBA היא מגדלור בין-לאומי. לא תצליח להחליף את ההכנסות שיאבדו אם הבאקס יעזבו", אמר פייגין. לפי הערכות, הבאקס מכניסים לקופת המדינה 130 מיליון דולר בשנה, ועל כן משתלם להעביר כעת את כספי משלם המסים.

הבאקס משחקים מזה 27 שנים ב-BMO האריס בראדלי סנטר, ובמונחי NBA מדובר באולם מיושן. כזכור, עד שנת 2008, בסיאטל שיחקו הסופרסוניקס, שעברו לאוקלהומה סיטי והפכו לת'אנדר בצעד שהכעיס לא מעט אנשים. בווגאס מעולם לא הייתה קבוצה בליגה הטובה בעולם, אך עיר השעשועים מארחת מדי שנה את ליגת הקיץ.

למרות שהקבוצה הגיעה לפלייאוף בעונה שעברה, ונראית מבטיחה גם לקראת העונה הבאה עם צירופו של גרג מונרו, היא סבלה מממוצע צופים מהנמוכים בליגה. למשחקי הבאקס הגיעו השנה 14,907 צופים בממוצע למשחק, יותר מ-3 קבוצות בלבד.

הסוניקס יקומו לתחייה? (getty)
הסוניקס יקומו לתחייה? (getty)