יכול להירגע: רק קנס לקרי, שישחק במשחק 7

כוכב הווריירס ישלם 25 אלף דולר על זריקת מגן השיניים וההתפרעות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.06.16 - 19:35

תגיות: NBA

בגולדן סטייט מאוכזבים מאוד אחרי ההפסד 115:101 לקליבלנד, שמנע מהם זכייה שניה ברציפות באליפות וכפה משחק שביעי ומכריע מול הקאבס, אבל אצל הווריירס התעסקו לא פחות בתקרית של סטפן קרי, שכעס מאוד על שריקת השופטים, איבד את העשתונות, התפרע, ספג עבירה טכנית ובסופו של דבר גם ירד אחרי 6 עבירות.

קרי זעם על פסיקות צוות השיפוט במהלך כל המשחק ופשוט איבד את העשתונות ברבע האחרון. הוא השליך כאות מחאה את מגן השיניים שלו ופגע באוהד קליבלנד. הוא אמנם התנצל אחר כך בפניו, אבל נראה זועם במיוחד. קרי הורחק לראשונה בקריירה שלו ונטש את המשחק אחרי שיצא ב-6 עבירות.

"זה מצחיק ששתי העבירות האחרונות שלי לא נחשבו לפלופ של שחקני הקאבס", הוא התייחס בסיום להתפרצות שלו. "אף פעם לא הורחקתי ממשחק, זו תחושה שאני לא מכיר. גם את זה צריך לחוות. זרקתי את מגן השיניים שלי כבר בעבר, זה משהו שעשיתי. מצטער שזה פגע הפעם באוהד, מיד התנצלתי".

לאחר כמה שעות הודיעה הנהלת הליגה כי כוכב האלופה ייקנס ב-25 אלף דולר בעקבות ההתנהגות שלו במשחק וזריקת מגן השיניים. בנוסף, גם מאמנו סטיב קר, שביקר באופן מעליב את השופטים במהלך מסיבת העיתונאים של אחרי המשחק נקנס ב-25 אלף דולר. קר אמר במסע"ת: "לסטף קרי יש את הזכות להתעצבן. הוא ה-MVP של הליגה וקיבל שלוש עבירות מגוחכות. לא הפסדנו בגלל השיפוט. העצבים שלו? הוא כעס ובצדק".

אשתו של קרי, איישה, נכחה באולם ואחרי המשחק יצאה במתקפה כנגד השופטים כשצייצה בחשבון הטוויטר שלה: "איבדתי את כל הכבוד שהיה לי לשופטים. הרמאות הזו היא בשביל כסף או רייטינג, אני כבר לא בטוחה. לא אישאר בשקט, ראיתי את זה מול העיניים שלי".

מאמן הווריירס דיבר על עוד דברים חוץ מסטף קרי והביע אופטימיות לקראת המשחק השביעי והמכריע: "אני לא כועס על הקבוצה שלי. אם היו אומרים לי לפני שיהיה קרב אחד על האליפות שייערך אצלנו בבית הייתי שמח. אנחנו במצב שקבוצות אחרות היו שמחות להיות בו".

קליי תומפסון אמנם אופטימי לקראת המשחק השביעי, אך גם הוא יודע שאם ההווריירס יפסידו, הם יאבדו את כל השיאים האדירים ששברו העונה: "זה יהיה כישלון במאה אחוז אם נפסיד את המשחק השביעי. קשה לנצח בקליבלנד. זו קבוצה שניזונה מהקהל שלה. מההתלהבות מהאנרגיות בארנה, אבל יש לנו אותו דבר אצלנו בבית".

"אנחנו לא מפחדים מתצוגות של לברון ג'יימס. אם נעצור את החבורה שמסביב ללברון אנחנו נזכה באליפות. יש לי ביטחון מלא בחברים שלי כדי שנבוא ביום ראשון וניתן תצוגת כדורסל נהדרת. מבחינתי שהמשחק הזה יתחיל מחר, אבל נבוא עם כל האנרגיות שלנו בכדי לסיים את הסדרה הזאת עם טעם מתוק".