גופיית של שאק נתלתה: מהשנים היפות בקריירה

מיאמי כיבדה את הסנטר, שנזכר באליפות: "חבורה של שחקנים בעייתיים"

מערכת אתר ערוץ הספורט  23.12.16 - 06:45
תחילת כתבה

בפעם השלישית בלבד הועלתה גופייה לתקרת האמריקן איירליינס סנטר לפנות בוקר (בין חמישי לשישי), אבל מדובר באחת המוצדקות. שאקיל אוניל, מי שהוביל את מיאמי לאליפות ראשונה בתולדותיה, זכה לכבוד שחולצתו תיתלה לצד אלו של אלונזו מורנינג וטים הארדוואי, בעוד הוא מחה דמעה.

כל זה לא היה קורה לולא הוא היה מסתכסך עם קובי בראיינט בלייקרס, אחרי שהשניים זכו ביחד בשלוש אליפויות רצופות. אוניל חיפש בית חדש ונשיא הקבוצה, פט ריילי, שדיבר במהלך הטקס שנערך במחצית המשחק בין LA להיט נזכר: "אמרתי לבעלים, מיקי אריסון, שיש לנו הזדמנות לצרף 'שחקן של פעם בחיים' והוא התחיל לצרוח משמחה. הוא שינה את המועדון".

אוניל, בין בדיחה לבדיחה, סיפר על אותה עונת אליפות היסטורית ב-2006: "היינו חבורה של שחקנים בעייתיים. אני זוכר שביקשתי מריילי להזיז את האימונים מהבוקר לצהריים כדי השחקנים יצאו כל לילה לחוף".

"מבחינת אליפויות, אני מדבר אותה במקום השני, אחרי האליפות הראשונה", הוא המשיך "זה היה מיוחד כי אף אחד לא חשב שנוכל לעשות את זה. ושנים, לא הייתי עצמי ו-ווייד התעלה". 'פלאש', יש לציין, קלע 34.7 נקודות, הוריד 7.8 ריבאונדים, מסר 3.8 אסיסטים, חטף 2.7 כדורים וקיבל את תואר ה-MVP בסדרת הגמר מול דאלאס, בה ההיט חזרו מפיגור 2:0 ל-2:4.

אוניל, שקיבל גם העתק מזערי של המשאית הגדולה בה נסע ברחבי מיאמי אחרי שהתבצע הטרייד, קלע 19.6 נקודות והוריד 9.1 ריבאונדים בארבע עונות במיאמי, לפני שהועבר לפיניקס ב-2008.

הדפס