קווין דוראנט: "חשבתי שהבוז יהיה יותר חזק"

כוכב גולדן סטייט לא התרגש מקבלת הפנים שקיבל הלילה בחזרה לאוקלהומה סיטי. ווסטברוק מאס בדיבורים על האקס: "הוא בקבוצה שלו, אני בקבוצה שלי"

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.02.17 - 10:03
תחילת כתבה

קצת יותר משבעה חודשים חיכו אוהדי אוקלהומה סיטי לרגע הזה. הרגע שייכנס הבוגד, האיש שהיה הגיבור המקומי ושם את העיר הקטנה על המפה של הכדורסל, ועזב אותם בטריקת דלת בקיץ האחרון. הלילה הגיע ההזדמנות של אוהדי הת'אנדר לפרוק את זעמם על קווין דוראנט, אבל את הדוראנטולה זה ממש לא הטריד, בדרך למשחק נהדר בו קלע 34 נקודות וניצחון מוחץ של גולדן סטייט, בעיקר מוראלית, 114:130.

בשני המשחקים הראשונים של העונה בין שתי הקבוצות באורקל ארנה קלע KD 39.5 נקודות בממוצע וגולדן סטייט ניצחה בהפרש מצטבר של 47 נקודות. גם הלילה הווריירס כבר הגיעו ליתרון של 26 נקודות, וכבר במחצית הובילו 50:73 כשבמחצית השנייה התפנו שחקני הת'אנדר בעיקר לטראש טוק שלא נגמר עם חברם לשעבר.

"האמת שחשבתי ששריקות הבוז יהיו חזקות יותר", אמר דוראנט על הקהל שעודד אותו במשך 8 שנים, "הקהל היה מדהים. הם היו רועשים, לא שמעתי אותם ככה אף פעם. כדורסל זה כיף בכללי, במיוחד שאתה משחק באווירה כזו". חולצות עם ציור של קפקייק נראו בכל מקום במגרש הלילה. כשקנדריק פרקינס שיחק ב-OKC הוא הכניס את הסלנג "קפקייק" לשימוש ומאז מכנים ככה שחקני הת'אנדר שחקנים שנחשבים רכים וחסרי אופי. הקהל קרא בקריאות "קפקייק" במשך כל המשחק, כשברור לכולם למי זה היה מוכוון.

KD היה פשוט ענק בשני הצדדים. הוא קלע 12 מ-21 הזריקות שלו הלילה, ובשלושת המשחקים נגד האקסית הוא קלע ב-63 אחוזים זריקות שנלקחו עם יד על הפנים, מדהים. בהגנה הוא היה עוד יותר מרשים. הוא קטף 9 ריבאונדים (8 בהגנה) שחקני הת'אנדר קלעו רק 4 מ-13 הזריקות שנלקחו על ידי שחקן שהכוכב שמר עליו. גם בשני המשחקים הקודמים שחקני OKC התקשו לקלוע עליו. דוראנט השחקן הרביעי בהיסטוריה שקלע מעל 100 נקודות בשלושת המשחקים הראשונים נגד קבוצתו לשעבר.

במהלך המחצית השנייה דוראנט נכנס לשני עימותים עם חבריו לשעבר. הראשון היה עם ראסל ווסטברוק, שבירידה לפסק זמן אמר לדוראנט "I'm Coming", לאחר מומנטום קטן של הת'אנדר. העימות השני הגיע לא הרבה זמן לאחר מכן, והפעם זה היה תורו של אנדרה רוברסון, שנצמד קרוב מאוד לחברו לשעבר ובעקבות הצמדת הראשים קיבלו שני השחקנים עבירות טכניות. "זה חלק מהמשחק ואני מכבד את זה", הגיב כוכב הווריירס לאחר המשחק, "היינו צריכים פשוט להמשיך לשחק. אני אפילו חושב שלא היה צריך לבדוק שוב מה היה שם. עבירות חזקות, דיבורים, כל זה חלק מהמשחק, זה מה שכיף עבורנו".

בצד המפסיד, ראסל ווסטברוק קלע 47 נקודות והוריד 11 ריבאונדים, אבל איבד גם 11 כדורים. לשם השוואה, כל שחקני גולדן סטייט איבדו 11 כדורים ביחד. בסוף המשחק ראסל מאס בשאלות על חברו לשעבר: "אני חושב שזה לא הגיוני שמקדישים לזה (המערכת יחסים שלו עם דוראנט) כל כך הרבה תשומת לב", אמר ראס, שקלע 41 נקודות כבר לאחר שלושה רבעים, "זה נגמר. הוא עם הקבוצה שלו, אני עם הקבוצה שלי. בוא ניתן לו לעשות את הקטע שלו, אני אעשה את הקטע שלי וזהו". כשנשאל האם ישנה יריבות בין הת'אנדר לווריירס ענה הכוכב בצורה חד משמעית: "לא".

 

הדפס