פילדלפיה הודיעה: ג'ואל אמביד גמר את העונה

פציעה בברך הכריעה את הסנטר, שהוביל במירוץ לתואר רוקי העונה

מערכת אתר ערוץ הספורט  01.03.17 - 22:37
תחילת כתבה

התהליך בפילדלפיה נגמר, לפחות העונה. ג'ואל אמביד, המכונה התהליך, לא ישחק יותר ב-2016/17, כך הודיעו הסיקסרס רשמית הערב (רביעי), בעקבות בעיות חוזרות ונשנות בברך שמאל. כזכור, הסנטר החמיץ את שתי העונות הראשונות שלו ב-NBA בגלל פציעות ברגל ימין והעונה, סוף סוף, ערך את הבכורה שלו בליגה. בסך הכל הוא שיחק 31 משחקים בהם קלע 20.2 נקודות ו-7.8 ריבאונדים.

"המטרה העיקרית שלנו היא לשמור על הבריאות של השחקן לטווח ארוך והיכולת שלו לשחק", אמר האישיות המקצועית הבכירה של הסיקסרס, בראיין קולאנג'לו, "הצוות הרפואי והמקצועי שלנו ימשיך לעבוד על טיפוד בפציעה של ג'ואל ונהיה סבלניים איתו".

הפציעה של אמביד היא המשך לחוסר המזל האופף את פילדלפיה. כזכור, הבחירה הראשונה בדראפט האחרון, בן סימונס, אפילו לא התחיל את העונה בגלל שבר ברגל ימין וכעת הקבוצה תתרכז במאמצים להיבנות לקראת העונה הבאה ולא תצטער אם תפסיד כמה משחקים בדרך כדי לקבל בחירה טובה יותר בדראפט.

אגב, בשל הפציעה של אמביד, נפתח המאבק על תואר רוקי העונה. הסנטר היה שחקן השנה הראשונה המצטיין עד כה, אך לא ברור אם יוכל לקבל את התואר אחרי 31 משחקים בלבד. אחד המועמדים לזכות הוא חברו של אמביד לקבוצה, דאריו שאריץ', שקולע 11.3 נקודות למשחק ומוריד 6.2 ריבאונדים.

שאריץ'. תואר רוקי העונה יישאר בפילי? (Getty)
שאריץ'. תואר רוקי העונה יישאר בפילי? (Getty)
הדפס