לוק וולטון: "אף אחד לא ייגע בשחקנים שלי"

מאמן הלייקרס היה עצבני לאחר ההפסד 107:103 למילווקי, שכלל מהומה גדולה: "ההרחקה של ראסל היא שטויות בעיני". ניק יאנג: "אוהב את זה שהחבר'ה הצעירים באו לקראתי"

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.03.17 - 10:00
תחילת כתבה

הרבה עצבים היו לפנות בוקר (שבת) בניצחון של מילווקי בלוס אנג'לס על הלייקרס, 103:107. האירוע שהביא להרחקה של שלושה שחקנים התרחש בסיום הרבע השלישי, כאשר מלקולם ברוגדון מהבאקס ביצע עבירה חזקה על ניק יאנג, מה שהביא למהומה גדולה על המגרש. בסופו של דבר יאנג ודיאנג'לו ראסל מהלייקרס הורחקו, כשגם גרג מונרו ממילווקי סיים את חלקו במשחק.

במהלך הבלאגן רץ אחד מאנשי הצוות של מילווקי למגרש ודחף את ברנדון אינגרם מלוס אנג'לס. לאחר המשחק מאמן הלייקרס, לוק וולטון, היה מאוד עצבני על המקרה והעביר ביקורת חריפה על השופטים, שלא התייחסו למקרה: "אחד מהעובדים שלהם ירד למגרש ולא החזיק את ברנדון, אלא דחף אותו", אמר וולטון הנסער, "אם זה לא מקבל יחס מהשופטים אז אין לי שום בעיה למנות אנשים לצוות שלנו שיעשו את זה גם. אני בטוח שנמצא כמה אנשים כאן בלוס אנג'לס שישמחו לעשות את העבודה הזאת. הוא עובד בשבילם, שייגע בשחקנים שלו כמה שהוא רוצה אבל שלא ישים יד על אף אחד מהשחקנים שלי".

גם על ההרחקה של דיאנג'לו ראסל היה למאמן הלייקרס מה להגיד: "אני אצטרך הסבר למה הוא הורחק כי מבחינתי לא היה בזה שום היגיון. אמרו לי שדיאנג'לו הורחק כי הוא החמיר את המצב, אבל הוא הגיב רק כשמונרו תפס את ניק יאנג בצוואר. אם דיאנג'לו לא היה דוחף אותו, הייתי כועס עליו".

"הוא עשה את הדבר הנכון", המשיך וולטון את המונולוג הכועס, "אני לא יודע אם מונרו היה עצבני כי איביציה זובאץ' עשה לו בית ספר כל הערב, אבל לתפוס מישהו בצוואר? זה לא בסדר. מונרו גם סטר לברנדון אינגרם בפנים. הוא עשה את כל זה ובסוף קיבל את אותו עונש שקיבל דיאנג'לו ראסל, שרק דחף אותו קלות כשהגן על חבר לקבוצה. בעיניי זה שטויות".

ניק יאנג היה מרוצה מהתגובה של חבריו לקבוצה: "אני אוהב את הדרך שבה החבר'ה הצעירים באו לקראתי", אמר הסווינגמן הוותיק של הלייקרס, "כל הצוות וכל השחקנים משמשים כגב אחד לשני. זאת אחדות. זאת קבוצה".

לארי נאנס ג'וניור שמח מהגיבוי שקיבל ממאמנו: "זה היה טוב. אני חושב שזאת הפעם הראשונה בכל השנה שהתקרבנו ככה ושמרנו כולם על אחד מהשחקנים שלנו. היה טוב לראות את זה".

בעקבות ההפסד, נגמרו גם סיכוייה התיאורטיים של החבורה של לוק וולטון להגיע לפלייאוף. זאת העונה הרביעית ברציפות שהקבוצה הצהובה של הוליווד תפספס את הפלייאוף. זה שיא שלילי עבור המועדון המפואר, שלא פספס יותר משנתיים ברציפות את הפלייאוף עד למשבר הנוכחי.

הרגע שהכעיס את וולטון. משמאל: איש הצוות של מילווקי דוחף את ברנדון אינגרם (getty)
הרגע שהכעיס את וולטון. משמאל: איש הצוות של מילווקי דוחף את ברנדון אינגרם (getty)
הדפס