קיירי: לברון עדיין מדהים אותי, למה אתכם לא?

ארווינג שיבח את חברו. וגם: המספרים מאחורי ההצגה של קינג ג'יימס

  21.04.17 - 08:44
תחילת כתבה

אסור להספיד אלופה מכהנת. את זה למדה אינדיאנה הלילה אחרי שאיבדה יתרון 26 נקודות מול קליבלנד, נכנעה 119:114 ונפלה לפיגור 3:0 בסדרה. הפייסרס נחנקו ברבע השלישי וראו את לברון ג'יימס מחזיר את חבריו לעניינים עם טריפל דאבל ענק, שגם העלה אותו למקום השלישי בטבלת קלעי הפלייאוף של כל הזמנים, לפני קובי בראיינט.

לברון התייחס לפיגור ממנו חזרו הקאבס: "ידענו שנצטרך לספוג כמה אגרופים, אבל זה היה יותר ממה שציפינו. במחצית, פשוט הסתכלתי על החבר'ה ואמרתי להם, 'בואו נשיג כמה עצירות'. אני פשוט מנסה לשים את עצמי בעמדה כדי לעזור לחבריי לנצח. לא משנה מי נמצא איתי על המגרש, אני פשוט לא מסתפק להיות פחות גדול ממה שאני יכול להיות. זה לא ייגמר בשורה סטטיסטית כזאת בכל פעם, אבל כשהראש שלי רענן ואני בתוך הרגע, דברים כאלה לפעמים קורים. אני אפילו לא יכול להעריך את זה. הדבר היחיד שחשוב הוא הניצחון - בשביל זה אני כאן".

קיירי ארווינג, שהיה חלש עם 13 נקודות ב-4 מ-17 מהשדה, פרגן לג'יימס: "הוא עדיין מדהים אותי. השאלה היא אם הוא אי פעם ידהים אתכם בתקשורת. בכל פעם שהוא עושה משהו מדהים תמיד משווים אותו למישהו אחר, הופעה אחרת. הפעם זה היה בלתי ייאמן, לחזור מפיגור 25, עוד ניצחון היסטורי למועדון שלנו. הוא עושה דברים שאי אפשר להאמין. אני תמיד מאוד מתרגש ושמח, במיוחד כשהוא מוביל אותנו לניצחון כזה. טריפל דאבל של 40 נקודות וניצחון? אנחנו ניקח את זה".

ארווינג וקווין לאב לא שותפו ברבע האחרון, והמאמן טיירון לו התייחס להחלטה לשלב על חשבונם את דרון וויליאמס וצ'נינג פריי: "כל החלטה שאתה מקבל בפלייאוף היא קשה. הסתכלתי על קיירי וקווין והם אמרו, 'תן להם לשחק, הם עושים עבודה טובה'. התכוונתי להשאיר אותם כל עוד הם שיחקו טוב. קווין וקיירי לא מחו. זו המשמעות של פלייאוף. שחקנים מנצלים את ההזדמנות ומשחקים טוב, ואתה פשוט מעודד אותם. צ'נינג היה נהדר, קורבר היה נהדר, די-וויל, שאמפרט. זה היה ניצחון קבוצתי מצוין בשבילנו, אחרי המשחק קיירי וקווין אמרו, 'אנחנו לא העניין, הכל זה הקבוצה'. זה לא ביג דיל, במיוחד כשאתה מנצח בסוף".

מנגד, הפייסרס יתייצבו למשחק מספר 4 כשהם על סף הדחה. פול ג'ורג' הביע אכזבה מאיבוד היתרון הגדול ברבע השלישי: "מוקדם ברבע ראיתי שזה יוצא משליטה. אני סומך על החבר'ה שעל המגרש, אבל פשוט חשבתי, כשראיתי את זה הולך לאיבוד, שאז הייתי צריך לתפוס פיקוד ולדרוש את הכדור יותר".

 

ג'ורג': "הייתי צריך לדרוש את הכדור יותר" (Getty)
ג'ורג': "הייתי צריך לדרוש את הכדור יותר" (Getty)

המספרים מאחורי עוד הצגה של לברון
עוד לילה ענק של לברון ג'יימס וקליבלנד סיפק הרבה מספרים ששווה להתעכב עליהם. מעבר לכך שפיגור 25 הוא הגדול ביותר שקבוצה חזרה ממנו במחצית השנייה, עבור ג'יימס זה היה טריפל דאבל מספר 17 בפלייאוף, שני רק למג'יק ג'ונסון (30). ג'יימס עבר את קובי עם 5,670 נקודות פלייאוף לעומת 5,640 לכוכב הלייקרס לשעבר, והוא רחוק רק 92 נקודות מקארים עבדול ג'אבר, אך 317 ממייקל ג'ורדן שבראש הטבלה.

לברון קלע או מסר 73 מ-119 הנקודות של הקאבס, הכי הרבה בקריירה שלו בפלייאוף, ועל הדרך האריך את רצף הניצחונות בסיבוב הראשון ל-20, שווה לרצף הכי ארוך מאז שהליגה עברה לפורמט הפלייאוף הנוכחי בעונת 1983/84. ג'יימס הוא השחקן השני אי פעם שרושם טריפל דאבל עם 40 נקודות ומעלה, אחרי אוסקר רוברטסון.

הדפס