לברון: "אוהדי בוסטון? אין אולם שמפחיד אותי"

הקאבס והסלטיקס מוכנים לפתיחת גמר המזרח (03:30, ישיר ב-5SPORT) וגם: המספרים והנתונים שג'יימס שואב מהם אופטימיות

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.05.17 - 20:45
תחילת כתבה

בעוד בסדרת גמר המערב שוחקו כבר שני משחקים, גמר המזרח יחל הלילה (בין רביעי לחמישי, 03:30, ישיר ב-5SPORT) כשבוסטון תארח את קליבלנד למשחק הראשון ותנסה לשמור על הביתיות שלה בפתיחת הסדרה.

  • הלילה ב-03:30, ישיר ב-5SPORT: בוסטון מול קליבלנד

האלופה המכהנת נהנתה משני סוויפים קלילים על אינדיאנה בסיבוב הראשון וטורונטו בחצי הגמר, כך שהיא תגיע טרייה מאוד למשחק הראשון מול בוסטון הלילה ולסדרה בכלל. למעשה, עשרה ימים (!) חלפו מאז המשחק האחרון של הקאבלירס מול הראפטורס, בעוד בוסטון עייפה הרבה יותר.

הסלטיקס, כידוע, הצליחו לעלות לגמר המזרח רק אחרי שבעה משחקים מורטי עצבים מול וושינגטון, כשגם הסדרה מול שיקאגו בסיבוב הראשון לא הלכה קל ונחתמה רק אחרי שישה משחקים.

בוסטון חזרה למעמד גמר המזרח אחרי חמש שנים והקהל שלה, שידוע כאחד הקהלים החמים והביתיים בליגה, כבר מתכונן להגעה של האלופה ולברון ג'יימס. הסופרסטאר של הקאבס התייחס ליריבות מול בוסטון ולקהל החם שלה ואמר: "האוהדים של בוסטון נולדו מוכנים לרגעים האלו".

הגמר האיזורי שיחל הלילה, אגב, הוא הסדרה השישית של לברון ג'יימס מול בוסטון ואין יריבה שהוא שיחק נגדה ביותר סדרות. המספרים שלו מול הסלטיקס בהחלט יכולים לעודד אותו לקראת פתיחת הסדרה, שכן ג'יימס רשם עד היום ממוצע של 29 נקודות מול בוסטון, 8.8 ריבאונדים, 5.9 אסיסטים, 1.9 חטיפות ו-1.4 חסימות ב-29 משחקי פלייאוף מול הירוקים.

בעלי הזיכרון הטוב מביניכם בוודאי זוכרים שהפעם הראשונה שבוסטון הופיעה בגמר המזרח ב-2012 היא הפסידה למיאמי היט של לברון ג'יימס. "אני מרגיש בר מזל להיות חלק מהמעמד הזה במשך 12 שנים ברציפות, כך שאין אולם בליגה שמפחיד אותי וגם לא זה בבוסטון", קינג ג'יימס נשמע בטוח לקראת צמד משחקי החוץ הראשונים. "לשחק בפלייאוף זה תמיד אתגר ואני אגיע מוכן גם לסדרה הקרובה. האוהדים שלהם בכלל לא מעסיקים אותי".

גם מאמן קליבלנד, טיירון לו, התבקש להתייחס לאווירה החמה שמצפה לקבוצה שלו בבוסטון ואמר: "האנרגיות של הקהל ישפיעו אולי ב-6 הדקות הראשונות של הרבע הראשון, אחר כך השחקנים כבר מתרגלים ולא חושבים על זה. אנחנו יודעים שהקהל שלהם ישמיע את קולו מהשניה הראשונה, כך שנצטרך להיות מוכנים לכך ולתפקד תחת הסערה".

בוסטון, שקיבלה חדשות טובות אחרי שזכתה בבחירה הראשונה בדראפט הבא, תבנה בעיקר על אייזיאה תומאס, שהוכיח קור רוח והרבה ווינריות במהלך חצי הגמר הדרמטי מול וושינגטון. "זה נכון שאנחנו עייפים יותר ועברנו הרבה יותר מהם עד כה, אבל זה לא ישפיע על הפרקט. השחקנים שלנו מקצוענים ועברו טיפול ברמה הכי גבוהה שיש. אני לא יכול לחכות לפתיחה".

הדפס