בלאט: "אם זה יתאים, אשמח לאמן שוב ב-NBA"

מאמן דרושפאקה בראיון בארצות הברית: "לקח לי חמישה חודשים לחזור לעבודה, כשזה לא הסתדר הלכתי לאירופה. אעשה עבודה טובה יותר אם אקבל צ'אנס"

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.05.17 - 07:23
תחילת כתבה

באמצע עונה מוצלחת בליגת הכדורסל הטובה בעולם, שהסתיימה כזכור באליפות, החליטו בקליבלנד להראות לדייויד בלאט את הדרך החוצה ולמנות במקומו את טיירון לו. כיום, שנה וחצי אחרי אותו מקרה וכאשר הוא מוביל את דרושפאקה בטורקיה, המאמן הישראלי מרגיש נוח יותר לשתף במה שקרה והלילה (בין רביעי לחמישי) התראיין בארצות הברית וסיפר על הקשיים, הקשר עם לברון ג'יימס והשאיפות לעתיד.

״זה היה קשה, במיוחד לאור ההצלחה של הקבוצה", פתח את ליבו דייויד בלאט בפתיחת הראיון והמשיך: "בשביל מישהו שרגיל לעבוד ביום-יום, הדבר הכי קשה היה למצוא את עצמי בלי משהו לעשות. לקח לי חמישה חודשים לחזור לעבודה. הייתי קרוב להמשיך ב-NBA, אבל כשזה לא הסתדר, לא היססתי לחזור לאירופה. אני איש של עבודה. למזלי מצאתי משהו שממלא אותי, שגורם לי להרגיש מעורב ופעיל וגאה בעבודה שאנחנו עושים״.

המאמן בן ה-57 לא התעכב יותר מדי כשנשאל האם הייתה ללברון ג'יימס השפעה על פיטוריו: ״זה לא חשוב לי, לא צריך לחשוב יותר מדי על מה היה וצריך להמשיך קדימה. לפעמים הסיטואציה גדולה ממך. לא נכשלתי בעבודה שלי, נכשלתי ביכולת שלי לשמור על העבודה שלי. אני גאה במה שעשיתי, היינו טובים כשהייתי שם. היו הרבה דברים שלמדתי או הייתי יכול לעשות טוב יותר אם היה לי זמן, אבל אלה החיים״.

"אם תהיה סיטואציה טובה, אשמח לתת לזה עוד ניסיון", שיתף בלאט במחשבות על חזרה עתידית לקווים ב-NBA. "כמו שאמרתי, למדתי הרבה. מבחינת תוצאות, הוכחתי שאני יכול לעזור לקבוצה להשיג אותם. אעשה עבודה טובה יותר אם אקבל צ׳אנס. אם זה לא יקרה, טוב לי איפה שאני".

"הוכחתי שאני יכול להביא תוצאות". בלאט (Getty)
"הוכחתי שאני יכול להביא תוצאות". בלאט (Getty)
הדפס