רשמי: יוסטון נמכרה עבור 2.2 מיליארד דולר

פרטיטה, שכמעט רכש את הרוקטס בעבר, שפך סכום שיא

מערכת אתר ערוץ הספורט  05.09.17 - 17:37
תחילת כתבה

יוסטון יוצאת לדרך חדשה. אחרי 24 שנים, בעלי הרוקטס, לסלי אלכסנדר הסכים למכור את המועדון עבור 2.2 מיליארד דולר לאיש העסקים טילמן פרטיטה. זהו למעשה, הסכום הגבוה ביותר ששולם עבור מועדון NBA בהיסטוריה.

פרטיטה, יליד יוסטון ומנכ"ל של רשת מסעדות. למרבה האירוניה, איש העסקים היה זה שהתחרה על רכישת המועדון מול אלכסנדר אי שם ב-1993, אבל סרב לשלם ארבעה מיליון דולר נוספים, וכעת פתח את הארנק ושפך סכום דמיוני. "

"זה כבוד גדול עבורי להיות חלק מה-NBA. אני מצפה בקוצר רוח לשרת את העיר יוסטון ולהמשיך במסורת ההצלחות של הרוקטס", צייץ פרטיטה והוסיף: "זהו חלום שמתגשם עבורי. אלכסנדר היה אחד הבעלים הטובים ביותר בכל תחום ספורטיבי כלשהו ואני מודה לו על ההזדמנות. יש לו לב של אלוף אמיתי".

"אני נרגש להעביר את הלפיד לטילמן", בירך אלכסנדר. "הוא איש יוסטון, מנהיג עסקי ומחויב להצלחה ולהצטיינות של הרוקטס בתוך ומחוץ למגרש הכדורסל. אני מכיר אותו באופן אישי 24 שנים ולא חושב שהייתי יכול למצוא מישהו מתאים ממנו להמשיך את מסורת הניצחון של המועדון".

אלכסנדר, שקנה את הרוקטס עבור 85 מיליון דולר, ציין בפני מקורביו כי הוא רוצה לשנות כיוון ולחפש אתגרים אחרים. הבעלים בן ה-73 העמיד את המועדון לרכישה לפני כחודש וחצי, במה שגרם להרבה דאגה בקשר לעתידו, אבל נראה כי בסופו של דבר יילך לידיים טובות.

הרוקטס, שהצליחו לזכות בשתי אליפויות בתקופת אלכסנדר, נחשבים לאחד המועדונים היציבים בליגה. בקיץ האחרון הם עשו מספר מהלכים על מנת לנסות ולאיים על השלטון של גולדן סטייט במערב, ובין היתר הביאו את כריס פול מהקליפרס. על פי פרסומים של המגזין פורבס, שווייה של יוסטון מוערך בכ-1.7 מיליארד דולר (לפני ההחתמה של הארדן והגעתו של פול), הרבה יותר מה-85 מיליון דולר בהם קנה אותם הבעלים.

הדפס