כספי: היה מרגש לשמוע את קר. לא מודאג מהדקות שלי

מאמנו ("נוח יותר לשלב שחקנים במאזן 2:10, אני רגוע"), גרין ("אחד המנהיגים") והנבחרת: "מצער שלא אוכל לשחק". פורוורד גולדן סטייט בראיון ל"בוקר ספורט": "אני תמיד מוכן"

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.10.17 - 14:05
תחילת כתבה

עומרי כספי משתלב בגולדן סטייט. אחרי שהיה שותף לקאמבק של האלופה מפיגור 16 נקודות לניצחון 117:120 על וושינגטון במשחק שבו קלע 8 נקודות - הכי הרבה העונה - הפורוורד דיבר על קבוצתו החדשה, דריימונד גרין, סטיב קר וגם על נבחרת ישראל בראיון לתוכנית "בוקר ספורט".

"היה משחק טוב", סיפר כספי על הניצחון מול וושינגטון שבו היה לו את מדד הפלוס מינוס הגבוה ביותר על הפרקט (17+), "נכנסתי בפיגור ורצנו בדקות שהייתי על הפרקט, אבל מי כמוני יודע שהעונה ארוכה מאוד ושצריך לשמור על יציבות ולעשות את זה ערב אחרי ערב".

סטיב קר פירגן לכספי בסיום ("אין מילים, הוא היה סיפור המשחק") והפורוורד אמר על כך: "היה מאוד מרגש. הוא אמר לי את זה גם באופן אישי, כך שלא שמעתי את זה בטלוויזיה. באופן אישי, אחד הדברים שהוא מדהים בהם זה שהוא המאמן שיודע לנהל אגואים ואנשים הכי טוב ממה שראיתי. הוא אומר שזה חלק מהלמידה שלו מפיל ג'קסון ומגרג פופוביץ', אבל אני חושב שיש לו גם את הקסם האישי שלו.

"דיברנו על הדקות שלי תוך כדי מחנה האימונים ומה יהיה בהתחלה, כך שגם כשלא שיחקתי וגם כשנפצעתי, לא הייתי בלחץ לדקות כי הבנתי שיש פה משהו שבונים לעתיד. מול וושינגטון שמחתי לעלות לשחק ואני מקווה שזה ימשיך, אבל אני לא יודע מה יהיה נגד דטרויט. מה שבטוח, אני אהיה מוכן".

כספי הוסיף על חלוקת הדקות בגולדן סטייט: "בעמדות שלי, 3 ו-4, אני משחק אחרי קווין דוראנט, דריימונד גרין ואנדרה איגודאלה. עד שלא ניכנס לקצב של קבוצה ונתחיל לנצח משחקים, למאמן יהיה פחות ביטחון בשחקנים חדשים שנכנסים לרוטציה וזה לגיטימי. לשלב שחקנים תמיד יותר נוח כשהקבוצה במאזן 2:10. אני מאוד רגוע בנוגע לדקות".

מול הוויזארדס, כספי קיבל צ'אנס אחרי שגרין, שהיה מעורב בקטטה עם בראדלי ביל, הורחק ברבע השני. "האמת שזה לא הגיע לו", אמר הישראלי, "זו היתה עבירה טכנית שנייה שלו ובגלל זה הוא הורחק. בסיטואציה הזו הוא לא עשה משהו לא בסדר".

כספי הרחיב על גרין: "הוא אישיות מיוחדת ומבין את המשחק ברמה גבוהה מאוד, בטח הגנתית. הוא גם סוג של עוגן התקפי, הרבה פעמים הוא מנהל את המשחק מעמדה 4. האופי של השחקנים פה מאוד שקט יחסית לקבוצות אחרות, והוא אחד כזה שיש לו אופי חזק ובולט. הוא אחד המנהיגים פה, אין ספק".

לפני שהצטרף לגולדן סטייט, כספי היה שותף לקמפיין המאכזב של הנבחרת ביורובאסקט. "היה קיץ לא פשוט מהרבה סיבות", הוא מודה, "בתור שחקן, אני מסתכל קודם כל על עצמי. כנבחרת ובאופן אישי, אני לא חושב ששיחקנו בצורה שהיינו צריכים לשחק, אבל זה כבר עבר וצריך להתקדם. כולנו במקומות אחרים.

"לגבי העתיד, אני לא ממש מבין את המתכונת החדשה של פיב"א, שמשחקי הנבחרות יהיו תוך כדי העונה, כך ששחקני NBA ושחקני יורוליג לא יהיו. לא תהיה לי האפשרות להשתתף וזה מצער אותי. אני מאוד אוהב את הנבחרת ורוצה לשחק עוד כמה שנים טובות".

הדפס