דוראנט: "אנחנו יכולים לשחק טוב יותר"

שחקן הווריירס להט ביוסטון. קר: שחקן המותרות האולטימטיבי

מערכת אתר ערוץ הספורט  15.05.18 - 08:02
תחילת כתבה

אין יתרון ביתיות? אין בעיה. גולדן סטייט הוכיחה שוב שלא משנה מה קרה בעונה הסדירה, יהיה קשה לקחת ממנה את האליפות עם ניצחון 106:119 ביוסטון, תוך תצוגה התקפית מרשימה במחצית השנייה (63 נקודות). לרוקטס לא הייתה תשובה לקווין דוראנט (37 נקודות), שקיבל הרבה עזרה מקליי תומפסון (28 נקודות), סטף קרי (18 נקודות ו-8 אסיסטים) ועוד משחק מגוון של דריימונד גרין (5 נקודות, 9 אסיסטים, 9 ריבאונדים והגנה נהדרת).

"קווין הוא שחקן המותרות האולטימטיבי", אמר מאמן גולדן סטייט, סטיב קר, בסיום, "המהלך נשבר ואתה פשוט מוסר לו את הכדור והוא ישיג לך נקודות. אני לא יודע איך אפשר לשמור עליו, הוא יכול לקחת איזה זריקה שהוא רוצה". על גרין הוסיף המאמן: "הוא אחד האנשים הכי תחרותיים על כדור הארץ. אחרי שהוא נרגע, הוא היה נהדר. הוא שלט במשחק בהרבה דרכים. הוא שחקן מדהים. קשה לתאר מה שהוא עושה. הוא שחקן המודרני המושלם".

דוראנט עצמו עדיין חושב שיש לאן לשאוף: "אני לא יודע אם אנחנו בשיא שלנו. אנחנו יכולים לשחק יותר טוב. יש הרבה על מה לשחק. אנחנו משחקים גמר המערב מול המדורגת ראשונה וה-MVP. לא מקבלים הרבה הזדמנויות כאלה ואנחנו רוצים ליהנות מזה". תומפסון המשיך עם המחמאות לחברו: "כשהוא ככה, הוא בלתי ניתן לעצירה. חוויתי את זה כששיחתי איתו באחד-על-אחד. הוא מפעיל אותנו כשהוא עושה את זה. כשהשחקן הכי טוב עושה את זה, יותר קל לנו".

מאמן יוסטון, מייק ד'אנטוני, כבר חושב הלאה ומקווה לשחזור של הסדרה מול יוטה: "אנחנו לא יכולים לחשוב יותר מדי על המשחק הזה. נגד יוטה איבדנו את היתרון הביתיות והחזרנו אותו. לעשות חילופים בהגנה זו הדרך היחידה שאנחנו יכולים לשמור עליהם, אנחנו פשוט צריכים לעשות עבודה יותר טובה".

גם ג'יימס הארדן וכריס פול ציינו כי הבעיה הייתה בצד ההגנתי. הארדן: "אנחנו צריכים לעשות עבודה יותר בלשמור על דוראנט. להיות יותר פיזיים איתו, לא לתת לו להגיע לנקודות שהוא אוהב במגרש, אבל הוא ייקח זריקות קשות ויקלע אותן". פול: "מבחינה הגנתית, אנחנו צריכים להיות טובים יותר. בכל פעם שעשינו טעות בהגנה, הם ניצלו את זה. עזרתי כמה פעמים בהגנה וניק יאנג קלע".

הדפס