לברון: "בוסטון שמרה על הבית שלה, עכשיו תורנו"

כוכב הקאבס עדיין לא מתרגש, למרות עוד הפסד בבוסטון ופיגור 2:0 בגמר המזרח: "המכה שקיבלתי לא השפיעה". סמארט תקף את סמית': "הוא מלוכלך. אסור לתת לזה להימשך"

מערכת אתר ערוץ הספורט  16.05.18 - 09:35
תחילת כתבה

בוסטון התקרבה הלילה (בין שלישי לרביעי) מרחק שני ניצחונות בלבד מהעפלה מפתיעה מאוד לגמר ה-NBA. הסלטיקס גברו בבית 94:107 על קליבלנד אחרי קאמבק במחצית השנייה ועלו ל-0:2 בסדרה, כאשר הם משפרים את המאזן הביתי שלהם בפלייאוף הזה ל-0:9 מרשים.

המאמן בראד סטיבנס סיכם את הניצחון: "יהיו לך עליות וירידות לאורך המשחק, אבל אני חושב שהשחקנים שלנו הסתדרו עם הסערה הראשונית. לברון היה מדהים במחצית הראשונה וגם לאב וקורבר היו טובים. זה עזר לקליבלנד ופגע בנו ואנחנו צריכים להשתפר בתחום הזה, אבל הכל תלוי בתגובה. לקליבלנד יהיו את הריצות והרגעים שלה והכי חשוב מבחינתי זה שלא התרגשנו מזה וידענו לחזור, כי מאוד קל להתפרק במצבים כאלה".

סטיבנס הוסיף: "ג'יילן בראון מספק פלייאוף מעולה וגם הלילה הוא היה נהדר. זה היה קריטי עבורנו. אני חושב שגם ברבע הראשון הגענו לזריקות טובות, אבל ברבע השלישי קלענו אותן ובפתיחה לא. הלכנו לחמישייה גבוהה בתחילת המחצית השנייה וזה עבד לנו, נצטרך לראות איך אנחנו ממשיכים את זה. לכל אורך העונה אנחנו מוצאים דרכים לנצח, גם אם אנחנו לא טובים. יש לנו פה חבורה קשוחה, והיא חייבת להיות קשוחה במיוחד עכשיו, כשאנחנו יוצאים לקליבלנד".

אל הורפורד, ששוב היה בכל מקום על המגרש, אמר: "הם יצאו לריצה ברבע האחרון וחזרו למשחק וידענו שאנחנו צריכים אחת משלנו, כדי להבטיח את הניצחון, אז ניסינו לתקוף את הסל. עשינו עבודה טובה ונשארנו רגועים, המשכנו לשחק את הכדורסל שלנו. הרבה קשיחות בהגנה והנעת כדור בהתקפה. לא אהבתי את העבירה של ג'יי אר סמית' עליי, זה היה מלוכלך. אבל אנחנו שומרים אחד על השני וסמארט קפץ לעזרתי. המשכנו הלאה, למהלך הבא ונכנסנו עוד יותר לקצב שלנו אחרי העבירה הזו. אנחנו אוהבים לשחק חזק, פיזי, זה הכדורסל של הסלטיקס ואנחנו ממשיכים את המסורת".

מרקוס סמארט, שסיפק ברבע השלישי אנרגיות והוביל את המהפך, אמר: "המאמנים תמיד אומרים לנו להישאר מרוכזים ברגע הנוכחי ולא לחשוב אחורה או קדימה, להימנע מהסחות דעת. בינתיים זה עובד מצוין. צריך להסיר את הכובע בפני לברון. הוא משחק ככה כל כך הרבה זמן והוא אחד הגדולים שהיו, אם לא הגדול מכולם. ידענו שהוא ייכנס ככה למשחק וייתן הכל וניסינו לגרום לזריקות הקשות שנכנסו לו במחצית הראשונה לא להיכנס במחצית השנייה. הוא יצא לכמה דקות לפני המחצית בגלל המכה שקיבל מג'ייסון טייטום. לא ראיתי בדיוק מה קרה כי הייתי על הספסל, אבל זה היה רגע חשוב עבורנו, כי זה איפשר לנו להגביר את הלחץ עליהם לקראת ההפסקה".

סמארט הוסיף: "אנחנו על המגרש כדי לשחק כדורסל וג'יי אר דחף את אל כשהוא היה באוויר, זה היה מלוכלך ואסור לתת לזה להימשך. ג'יי אר עשה הרבה דברים מלוכלכים כאלה בעבר, בעיקר מולנו. הוא כמו ביריון ואם אתה נותן לזה להימשך, הוא ימשיך בשלו. אז החלטתי להילחם בזה".

בצד המפסיד, לברון ג'יימס סיים עם טריפל דאבל, כולל 42 נקודות. במסיבת העיתונאים הוא אמר: "קיבלתי מכה חזקה, לא בכוונה כמובן, והרגשתי שאני צריך לחזור לחדר ההלבשה ולבדוק שהכל בסדר. אני לא חושב שזה השפיע על המשחק שלי אחר כך. אני לא חושב שאיבדנו את הראש ברבע האחרון. היינו כבר בפיגור שש ועשינו הגנה טובה, אבל הם קיבלו עבירה ומאותו רגע כבר סגרו את המשחק. לא שיחקנו טוב במחצית השנייה, אבל היינו שם כמעט עד לסיום. כל העונה התקשנו ברבע השלישי וגם הפעם זה קרה. אנחנו חוזרים הביתה ונצטרך להגן על הבית שלנו. נשתמש בארבעת הימים הבאים כדי לבדוק מה צריך לשנות. הם עשו את שלהם, עכשיו מגיע תורנו".

הדפס