אחמדניג'אד: "נשיא צריך לאהוב כל ספורטאי"

מי שעמד בראש איראן הגיב לעקיצה של טראמפ ללברון: "אסור לך לעשות הבדלה". גם מייקל ג'ורדן תמך בג'יימס

מערכת אתר ערוץ הספורט  05.08.18 - 21:43
תחילת כתבה

מאז שבת האחרונה, אז נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ עקץ את לברון ג'יימס ברשתות החברתיות, המדיה רועשת וגועשת. כזכור, קינג ג'יימס סיפק ראיון לרשת CNN לאחריו צייץ טראמפ: "הוא התראיין על ידי אחד האנשים הטיפשים ביותר בטלוויזיה, דון למון. הוא גרם ללברון להיראות חכם, משהו שלא קל לעשות בכלל".

בין אינספור התגובות והדעות שהגיעו בעקבות קרב העקיצות, גם נשיא איראן בעבר, מחמוד אחמדניג'אד, סיפק את העמדה שלו וצייץ בחשבון הטוויטר: "לדעתי, כולם צריכים לאהוב את כולם ובעיקר נשיא, שלא צריך להבדיל בין אף אחד. אני אוהב את לברון ג'יימס, מייקל ג'ורדן, מחמוד עבדול ראוף וכל יתר הספורטאים ומאחל להם רק טוב".

התגובה של טראמפ ללברון הגיעה, כזכור, לאחר שלל ביקורות מצידו של ג'יימס. בראיון עם למון עצמו טען קינג ג'יימס: "אני מאמין שהנשיא מנסה לפלג בינינו. לפי מה שראיתי בחודשים האחרונים הוא עושה זאת באמצעות הספורט. אתלטים חשובים מאוד בין היתר גם בזכות הדעה שלהם".

מי שיצא להגנתו של לברון עוד לפני אחמדניג'אד, הוא מייקל ג'ורדן, לדעת רבים השחקן הגדול בתולדות ה-NBA: "אני תומך בלברון. הוא עושה עבודה מדהימה עם הקהילה".

זאת כמובן ממש לא הפעם הראשונה בה טראמפ נקלע לעימות שקשור בספורט. כזכור, נשיא ארה"ב ביטל את הביקור המסורתי של אלופת ה-NBA, גולדן סטייט בבית הלבן, אחרי שספג ביקורות רבות מצד סטף קרי וחבריו. לפני סדרת הגמר של העונה הנוכחית, לברון עקץ פעם נוספת וטען: "אני יודע שלא משנה מי ינצח - קליבלנד או גולדן סטייט - אף אחד בכל מקרה לא רוצה לקבל הזמנה לבית הלבן".

טראמפ עקץ את לברון בחזרה (GETTY)
טראמפ עקץ את לברון בחזרה (GETTY)
גם קארל אנתוני טאונס מיהר להגן על לברון וצייץ נגד טראמפ: "תן לי להבין את זה נכון: בפלינט, מישיגן, יש עדיין מים מזוהמים, אבל אתה מתעסק בראיון על אדם שעושה טוב לקהילה ולחינוך ילדים בעיר הולדתו? סתום את הפה ותתחיל להשתמש באצבעות הטוויטר שלך כדי לעשות דברים בשביל המדינה שלנו".
הדפס