נאש, קיד, היל ואלן נכנסו להיכל התהילה

מגיע להם: צפו בנאומים המרגשים של 4 אגדות ה-NBA

מערכת אתר ערוץ הספורט  08.09.18 - 07:34
תחילת כתבה

מגיע להם: גרנט היל, סטיב נאש, ג'ייסון קיד וריי אלן נכנסו הלילה (בין שישי לשבת) להיכל התהילה של ה-NBA עם טקס מרגש, שהזכיר למה אותם כוכבים עבר כל כך אהובים. בזה אחר זה האגדות עלו לנאום, ריגשו וגם גרמו לנו להתגעגע לימים שהיו ולא יחזרו.

הראשון לנאום היה גרנט היל, שנחשב לאחד השחקנים הכי מוכשרים בליגה בשנות ה-90, אך סבל מפציעות שממנו לרשום הישגים גדולים יותר בקריירה בת ה-19 שנים שלו בליגה. היל רשם שבע הופעות באולסטאר ונבחר לחמישיית העונה ב-1996/97. "עמדתי באתגרים שהכריחו אותי להתפתח", היל פתח את דבריו, "המשחק גורם לך ללמוד על החיים, זה דוחק אותך לקצה והופך אותך לאיש יותר טוב. במהלך הקריירה ניסיתי לכבד את הכבוד והמורשת שאגדות ה-NBA שנכנסו להיכל התהילה עוד קודם לכן, הנחילו לליגה הזו. שמח להיות חלק מרשימה מכובדת כזו. אני שמח שהצטרפתי אליכם. תודה רבה".

הבא לעלות היה ג'ייסון קיד, שמדורג במקום השני ברשימת מוסרי האסיסטים של הליגה בכל הזמנים. קיד שמדורג גם שלישי בהיסטוריה של ה-NBA עם 107 טריפל דאבלים, נבחר 10 פעמים לאולסטאר וזכה באליפות עם דאלאס ב-2010/2011, לקח את המעמד בקלות וגנב את ההצגה. "דווקא על המעמד הזה אני רוצה להקדיש את המעמד לדירק נוביצקי", הוא אמר בהומור, 'דירק, נשאתי אותך על הגב שלי כששיחקנו יחד. גרנט היל, דחקת אותי להיות טוב יותר בתחרותיות שלך. זה כבוד בשבילי להיות איתך כאן במעמד הזה".

סטיב נאש, שמדורג במקומות השלישי ברשימת מוסרי האסיסטים של הליגה בכל הזמנים, ונחשב לאחד מ-12 שחקנים בלבד שזכו פעמיים ב-MVP של הליגה, דיבר בצניעות האופייניות שלו: "לכל הילדים, תמצאו מה שאתם אוהבים לעשות ותעשו את זה בכל יום. תהיו אובססיביים לגבי זה. השתמשו ביצירתיות שלכם, תציבו לעצמכם מטרות ותאגרו את עצמכם. רק ככה מצליחים". בהמשך, נאש פנה לאמארה סטודמאייר, שנכח באולם: "כשאני רואה את הפיק אנד רול שלך אני מחייך. היית המטרה האידיאלית שלי בצבע. נהנתי לשחק איתך, תודה".

ריי אלן, קלע השלשות הגדול בהיסטוריה, סיפר במעמד היוקרתי על אהבתו למייקל ג'ורדן: "משהייתי ילד הבטתי על מייקל ג'ורדן בהערצה. רציתי להיות כמוהו ולמדתי ממנו הרבה. הגעתי לאן שהגעתי בגלל עבודה קשה וזה המסר שאני רוצה להעביר. תעבדו קשה, ככה אפשר להצליח".

הדפס