קאנטר תקף את ה-NBA: "עכברושים קטנים ופחדנים"

חשבון האינסטגרם האירופי לא כלל את כוכב הניקס ברשימת הטורקים הכי טובים וזה טען כי הם חוששים מארדואן "הדיקטטור". הליגה התנצלה בפניו

מערכת אתר ערוץ הספורט  04.12.18 - 06:34
מתוך האינסטגרם של NBA אירופה
מתוך האינסטגרם של NBA אירופה
תחילת כתבה

במשך לא מעט שנים מנהל אנס קאנטר, ממקומות מושבו בארצות הברית (תחילה אוקלהומה סיטי ובימים אלה ניו יורק) מלחמה עיקשת מול נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, אותו הוא מכנה "דיקטטור".

ארדואן האשים בעבר את אביו של קאנטר (החי בטורקיה) בהשתייכות לארגון טרור וגם אנס עצמו קרוב לשנוא נפשו של ארדואן, איש הדת פאתולה גולאן, שנחשב למי שעמד מאחורי ניסיון ההפיכה הכושל בטורקיה לפני למעלה משנתיים. בשנה שעברה, קאנטר עוכב בשדה תעופה ברומניה לאחר שכינה את ארדואן "היטלר" ובטורקיה דרשו להעמידו לדין על העלבת הנשיא.

המתח הזה התפרץ שוב הלילה (בין שני לשלישי), לאחר שבחשבון האינסטגרם של NBA אירופה הציגו לגולשים את השאלה: מיהו השחקן הטורקי שנהנה מהעונה הטובה ביותר עד כה". האופציות היו ארסן איליאסובה ממילווקי, צ'די עוסמאן מקליבלנד ופורקן קורקמאז מפילדלפיה, כולם בעונה לא רעה לכל הפחות, אבל אף אחד מהם לא קרוב ל-15 נקודות ו-11.6 ריבאונדים בממוצע למשחק שמספק קאנטר לניקס.

הסנטר ראה את הפוסט (שכלל לייק מהעמוד הרשמי של ה-NBA) ולא חסך במילים: "וואו! מפחדים לשים את השם שלי שם עם כולם, LOL. יא עכברושים קטנים ופחדנים. הדיקטטור הטורקי ארדואן משפיע עליכם". בפוסט הבא שלו הוא הוסיף: "הליגה אמורה לעמוד לצד המאבק לזכויות אדם. תפסיקו לפחד מהדיקטטור ותעשו מה שנכון. אני מקווה שלמדתם לקח מהמקרה הזה".

NBA אירופה הגיבה עם התנצלות בעמוד האינסטגרם שלה ופרסמה תמונה חדשה, הפעם גם עם קאנטר, שהודיע כי הוא מקבל את ההתנצלות, אבל אמר: "זו אירופה, הכל יכול לקרות שם. אבל אני מקבל את ההתנצלות. אהיה האיש הטוב יותר כאן. אבל לא אשקר, בהתחלה חשתי חוסר כבוד כלפיי".

האלופה גולדן סטייט חזרה לנצח אחרי שני הפסדים, עם 111:128 קליל באטלנטה, כאשר היא מובילה ב-17 הפרש כבר בסוף הרבע הראשון. הרבע הזה הסתיים ב-17:34 לאורחים וסטף קרי לבדו קלע בו 18 נקודות. זו הייתה הפעם ה-11 בחמש השנים האחרונות בה קרי "מנצח" יריבה לאורך רבע שלם, הכי הרבה בליגה. במקום השני? קליי תומפסון עם שמונה מקרים כאלה.

קרי, שחוזר לאיטו מהפציעה, נשאל בסיום מה עבד לו טוב כל כך והוביל אותו ל-30 נקודות במשחק כולו: "רציתי להמשיך את המחצית השנייה שלי מדטרויט, למצוא את הקצב שלי. קבענו את הטון, גם בהגנה וזה היה חשוב כדי להשיג ניצחון חוץ. לא רצינו להשאיר להם הרבה תקווה כבר מההתחלה".

קרי גם פגש לראשונה את מי שיכול להיות בעיניי רבים היורש שלו, טריי יאנג. לכוכב הווריירס די נמאס מהשוואות הללו והוא אמר: "טריי שחקן בפני עצמו. כשהייתי רוקי, כל הזמן השוו אותי לסטיב נאש וזה היה מאוד מחמיא ולקחתי את זה ככבוד, אבל בסוף היום, זה לא מה שמוביל אותך קדימה בליגה הזו. אתה צריך לעשות את הדברים בעצמך ולהוכיח את עצמך. אני מקווה שתהיה לו קריירה מוצלחת, אבל הוא יצטרך להיות עצמו ולא מישהו אחר. העצה שלי אליו זה לא להקשיב להשוואות לאף אחד, כי יש לפניו עוד דרך ארוכה. ההשוואות מגיעות בגלל היכולת שלו, אבל הוא צריך להתעלם ולהמשיך להשתפר".

הדפס