דוראנט: "האווירה סביב הקבוצות של לברון רעילה"

שחקן הווריירס נשאל מדוע כוכבים אחרי בליגה מעדיפים שלא לחבור לג'יימס: "יש כל כך הרבה הייפ ויש לו גרופיז בתקשורת שמתרפסים בפניו"

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.12.18 - 03:53
בקרוב: המפגש הרשמי הראשון ביניהם העונה (צילום: Ethan Miller/Getty Images)
בקרוב: המפגש הרשמי הראשון ביניהם העונה (צילום: Ethan Miller/Getty Images)
תחילת כתבה

כאשר לברון ג'יימס הודיע בתחילת יולי שהוא עוזב את קליבלנד לטובת לוס אנג'לס לייקרס, הציפייה של כולם הייתה שהוא ימשוך איתו לפחות סופרסטאר אחד נוסף לעיר המלאכים, אם לא יותר. אלא שפול ג'ורג', שסומן כאופציה המרכזית, הפתיע את כולם והחליט להישאר לטווח ארוך באוקלהומה סיטי ולקראת הקיץ הקרוב, גם שמות גדולים נוספים כמו ג'ימי באטלר וקוואי לאונרד, שיהפכו לשחקנים חופשיים, רחוקים מלהיות קלף בטוח עבור הלייקרס המתחדשים.

ג'ים בוצ'ר מבליצ'ר ריפורט פרסם כתבה בנושא, וניסה להבין מה מונע משחקנים גדולים אחרים לחבור לקינג ג'יימס, השחקן הטוב בעולם ואחד הטובים בהיסטוריה. את התשובות המסקרנות ביותר, הוא קיבל מקווין דוראנט. KD בחר לחבור לקבוצה עם כוכב על אחר, סטף קרי, אבל למרות שגם הוא יהפוך בקיץ לשחקן חופשי, לא נראה שהוא מתכוון להצטרף בקרוב ללברון: "תלוי איזה סוג שחקן אתה", ענה דוראנט כאשר נשאל מה גורם לשחקנים מסוימים לחשוש מהמהלך, "נגיד עם קייל קורבר, זה הגיוני. הוא היה האופציה מספר 1 באטלנטה והוא ממש לא כזה, אפילו לא קרוב. הכישרון שלו מרוויח מזה שיש שחקן שיודע לחדור ולמסור כמו לברון. אבל אם אתה שחקן צעיר יותר, כמו קוואי, לחבר אותך ללברון זה לא הגיוני. קוואי אוהב שהכדור אצלו והוא שולט בקצב המשחק עם הפוסט אפ שלו. הרבה שחקנים צעירים מפתחים את הכישרון הזה ולא צריכים עוד מישהו לידם".

דוראנט המשיך: "קווין לאב וכריס בוש היו צריכים לשנות לגמרי את הסגנון שלהם כדי להתאים, כי לברון צריך לידו שחקנים שמבינים את המשחק וקלעים. הוא דורש את הכדור כל כך הרבה, כך שקשה לצעירים שנמצאים בתהליך התפתחות לשחק לידו. הוא דורש לשלוט בהתקפה ולייצר עבור כולם. ויש כל כך הרבה הייפ סביבו מכיוון אנשים אחרים. יש לו כל כך הרבה מעריצים בתקשורת, אפילו הכתבים של הקבוצה שלו מתרפסים בפניו. זה כבר לא קשור לכדורסל בשלב מסוים. אז אני מבין למה יש כאלה שלא רוצים להיכנס לאווירה הזו, היא רעילה, בעיקר כשתשומת הלב מתרכזת בבולשיט וחלולה. זו לא אשמתו של לברון בכלל, זה פשוט המצב כשיש לך כל כך הרבה גרופיז בתקשורת, שנתלים בכל מילה שלך. פשוט תזוזו מהדרך ותנו לנו לשחק כדורסל".

לברון והלייקרס ייפגשו את דוראנט והווריירס בפעם הראשונה העונה (הם נפגשו בפריסיזן) בכריסמס, בעוד קצת פחות משלושה שבועות.

הדפס