בוז, עידוד ומגבלת דקות: הקאמבק הסוער של דייויס

כוכב הפליקנס היה מצוין ולא שותף ברבע האחרון: "רציתי להתעלם מכל מה שמסביב"

מערכת אתר ערוץ הספורט  09.02.19 - 07:29
משחק לא שגרתי. דייויס (צילום: Layne Murdoch Jr./NBAE via Getty Images)
משחק לא שגרתי. דייויס (צילום: Layne Murdoch Jr./NBAE via Getty Images)
תחילת כתבה

לילה סוער עבר על ניו אורלינס בין שישי לשבת. אחרי תשעה משחקים שהחמיץ בגלל פציעה באצבע, אנתוני דייויס חזר לחמישייה של הפליקנס, לראשונה מאז הודיע סוכנו לקבוצה כי הכוכב לא מתכוון להמשיך ורוצה לעזוב בטרייד, טרייד שלא יצא לפועל עד הדדליין אתמול וקבע כי AD יישאר עם הפליקנס עד הקיץ.

דייויס הזכיר מהר מאוד לכולם עד כמה הוא שווה, עם הצגה שכללה 32 נקודות ב-11 מ-15 מהשדה וכל זאת ב-25 דקות בלבד, שכן הוא לא שותף כלל ברבע האחרון, במה שנראה כמו שילוב בין מגבלת דקות לטאנקינג ולא הפריע לניו אורלינס לנצח בכל זאת, 117:122 את מינסוטה.

הקהל בניו אורלינס קיבל את דייויס עם בוז יחסי בהצגת השחקנים (האולם היה חצי מלא גם כך), אבל מהר מאוד נשמעו גם קולות עידוד כשהוא צבר עוד ועוד נקודות. בקבוצה קיימו דיונים עם ה-NBA ובסופו של דבר, אחרי שהליגה איימה בקנס של 100 אלף דולר על כל משחק שהוא יחמיץ, הפליקנס החליטו שלא להקפיא אותו עד לסוף העונה, תוך שהם כמובן לוקחים סיכון גדול במקרה שהוא ייפצע וערכו יירד.

למרות זאת, אדריאן ווג'נארוסקי כן דיווח שהפליקנס יורידו את כמות הדקות של דייויס, ששיחק 37 דקות למשחק לפני הפציעה וימנעו ממנו להשתתף במשחק השני במקרה של בק-טו-בק.

בסיום המשחק אמר דייויס: "שמחתי לחזור לשחק, אני אוהב את המשחק ורוצה לעזור לקבוצה לנצח. החברים לקבוצה באו אליי ואמרו שהם רוצים שאשחק. רציתי להתעלם מכל מה שקורה מסביב ורק לשחק כדורסל".

על העובדה שלא שותף במאני טיים, למרות שהמשחק היה צמוד, הוא אמר: "כל פעם שיקראו לי לעלות לפרקט, אעשה זאת. אלווין דיבר עם הקבוצה אחרי שהחדשות פורסמו ומאותו רגע, כל אחד מתייחס לזה כמו שהוא רוצה. לא היו לנו שום שיחות קבוצתיות בנושא".

על המשך הדרך אמר: "אני אהיה כאן עד סוף השנה ורק רוצה לשחק. אדבר עם צוות המאמנים והם יחליטו מתי לשתף אותי. אני פשוט אוהב את המשחק. היה לי כיף הלילה להיות שוב על הפרקט. אנחנו צריכים להמשיך לשחק. יש דברים שאפשר לשלוט בהם ויש כאלה שלא. אנחנו רק צריכים להישאר מאוחדים עד סוף העונה".

המאמן אלווין ג'נטרי אמר בסיום: "זו לא הפעם הראשונה שאנתוני סופג בוז. אוהדים הם אוהדים וזו עיר שנאמנה לקבוצות שלה. יש לקהל זכות לעשות מה שהוא רוצה. דיברתי עם אנתוני לפני המשחק וקבענו שהוא ישחק בין 22 ל-25 דקות. בגלל זה הוא לא חזר לרבע האחרון".

הדפס