ווסטברוק לאוהד הג'אז: "אז.. אותך ואת אשתך"

צפו בסרטון מהעימות החריף ביוטה. ווסטברוק: "האוהד גזען. לא אתן שייפגעו בי ובמשפחה שלי". איבקה יספוג השעייה ממושכת על המכות עם כריס?

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.03.19 - 05:58
לווסטברוק והקהל של יוטה יש היסטוריה (צילום: Melissa Majchrzak/NBAE via Getty Images)
לווסטברוק והקהל של יוטה יש היסטוריה (צילום: Melissa Majchrzak/NBAE via Getty Images)
תחילת כתבה

לילה של עצבים עבר על ה-NBA. ביוטה, ראסל ווסטברוק צלף שלשה גדולה שסידרה 89:98 לאוקלהומה סיטי וסוויפ עונתי של ארבעה משחקים על הג'אז, אבל לא לפני שהוא שוב התעמת עם הקהל המקומי.

באפריל האחרון, אחרי שהג'אז זרקו את הת'אנדר מהפלייאוף במשחק 6, ווסטברוק העיף לאוהד של יוטה את הטלפון הסלולארי מהיד בדרכו לחדר ההלבשה. זה היה העימות השני שלו עם הקהל באותו ערב והלילה (בין שני לשלישי), העניינים שוב התחממו בסולט לייק סיטי.

בסרטון שהופץ ברשת נראה ה-MVP לשעבר, במהלך המשחק, מאיים על מישהו ביציע במילים קשות: "אני אז.. אותו", אמר ווסטברוק לאדם שניצב מאחורי הספסל של אוקלהומה סיטי ואז פנה ישירות לאוהד (שאינו נראה בסרטון) ואמר: "אני מבטיח לך. אני לא משחק. אני נשבע באלוהים. אני אז... אותך. אותך ואת אשתך. אני אז... אותך. נשבע בכל מה שאני אוהב".

שיין קייזל, האוהד עמו נקלע ווסטברוק לעימות, אמר לכלי התקשורת לאחר המשחק: "הוא חייב להתנהג כמו מקצוען. חשבתי שאנחנו צוחקים, אם לומר את האמת, כי הוא חייך בשלב מסוים עד שפתאום התפרץ. חשבתי שהיה לו קרח על הברכיים, אז אמרתי לו 'שב ותתקרר אחי' והוא ענה ופתאום זה הפך לקללות. לא קיללתי אותו. אשתי לא קיללה אותו. אף אחד מאיתנו לא קם מהכיסא שלו ולא אמר כלום. כולם ביציע יעידו על כך. בהתחלה חשבתי 'היי, אני מדבר עם ווסטברוק. הוא אחד הגדולים', אבל הוא גם חסר קלאס לחלוטין. הוא יכול לאיים עליי כמה שהוא רוצה. אני זה שדיבר איתו. אבל אל תאיים על אישה. היא לא אמרה לו כלום, זה משחק ה-NBA הראשון בחיים שלה. ברוכים הבאים ל-NBA...".

על פי העיתונאים במקום, חמישה אוהדים קיבלו "כרטיס אזהרה" בעקבות התקרית. הכרטיס נועד להבהיר לאוהדים שהם עברו על חוקי ההתנהגות של ה-NBA, אך הם הורשו לחזור למקומותיהם ולצפות בהמשך המשחק. כעת, כולם ימתינו לראות אם ואיך תגיב הליגה למקרה החמור.

בקליבלנד לעומת זאת, לא הסתפקו בשלב המילולי ועברו לשלב הפיזי. בשנייה האחרונה של הרבע השלישי במשחק בו היממו הקאבס את טורונטו עם 101:126 מוחץ, מרקיז כריס המארח וסרג' איבקה האורח נאבקו על כדור ארוך.

סנטר הראפטורס נפל לפרקט בניסיון לסחוט עבירה וכריס, שברבע השני ביצע עליו עבירה קשוחה, הביט בו ממושכות ולטענת איבקה, גם זרק לו מילה לא במקום. זה הספיק לאיבקה כדי להתנפל על כריס מאחור, לחנוק אותו, לדחוף אותו לכיוון הסל ולנסות להכות אותו באגרוף, כאשר גם שחקן קליבלנד לא נשאר חייב ושולח אגרוף משלו.

השניים הורחקו כמובן וצפויים לספוג השעיות, כאשר אצל איבקה העונש עשוי להגיע עד לחמישה משחקים, שכן הוא כבר נקלע בעבר ללא מעט עימותים פיזיים (זו ההרחקה השמינית שלו בעשר עונות והשלישית של כריס בשלוש עונות בליגה). כל משחק שיחמיץ יעלה לאיבקה 149 אלף דולר. שני השחקנים סירבו לדבר עם התקשורת בסיום.

הדפס