האוהד שקילל את ווסטברוק הורחק ממשחקי הג'אז לצמיתות

יוטה הודיעה "לא נסבול התקפות אישיות או חוסר כבוד" וגם דונובן מיטשל פרסם מסר אישי בנושא. ווסטברוק נקנס ב-25 אלף דולר. בגלל המכות: איבקה הורחק משלושה משחקים ומרקיז כריס מאחד

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.03.19 - 23:14
אירוע מכוער לכל הצדדים. ווסטברוק (צילום: Melissa Majchrzak/NBAE via Getty Images)
אירוע מכוער לכל הצדדים. ווסטברוק (צילום: Melissa Majchrzak/NBAE via Getty Images)
תחילת כתבה

יוטה ג'אז הודיעה הערב (שלישי) כי האוהד שנקלע בליל אמש לעימות מילולי חריף עם ראסל ווסטברוק לא יורשה יותר להיכנס לאולם הקבוצה. בהודעת המועדון נכתב כי הג'אז קיימו חקירה של האירוע תוך שימוש באמצעי וידיאו ובעדי ראייה למקרה וכי הרחקת האוהד מבוססת על אלימות מילולית מוגזמת ופוגענית מכיוון האוהד לעברו של שחקן (ווסטברוק) במהלך המשחק, אלימות שהיוותה עבירה על חוקי ההתנהגות של ה-NBA. ווסטברוק עצמו נקנס על ידי הליגה ב-25 אלף דולר בשל חלקו בתקרית והשפה בה השתמש.

"יוטה ג'אז לא תסבול אוהדים שמתנהגים שלא כראוי. אין מקום במשחק שלנו להתקפות אישיות או חוסר כבוד", נכתב. נשיא המועדון סטיב סטארקס מסר: "כל אחד זכאי להזדמנות ליהנות ולשחק בצורה בטוחה ובאווירה חיובית ומכילה. התנהגות תוקפנית ופוגענית לא תואמת את הערכים שלנו, כמועדון וקהילה. לכולנו יש אחריות, לכבד את המשחק וחשוב מכך, זה את זה כבני אדם. זה תמיד היה ערך עליון של האוהדים המדהימים שלנו ותמיד יהיה הסטנדרט שלנו".

כוכב הקבוצה דונובן מיטשל פרסם מסר אישי תחת הכותרת: "אנחנו חייבים להשתפר... אנחנו נשתפר". מיטשל כתב: "נפגעתי באופן אישי מהתקרית. כאדם שחור החי בקהילה שהוא אוהב ומשחק עבור קבוצה שנתנה לו את האפשרות לחיות את החלום, האירוע הזה פגע בי מאוד. גזענות ושנאה כואבים לכולנו וזו לא הפעם הראשונה שזה קורה באולם שלנו. יוטה שלמדתי לאהוב היא מקבלת ומכילה והתקרית הזו לא מעידה על כלל הקהל שלנו. אנחנו לא רוצים לייצר מוניטין שלילי שיבריח שחקנים שאולי ירצו להגיע ליוטה. אני רוצה להודות לליגה ולקבוצה על התגובה המהירה". מיטשל הבטיח שיעבוד בקיץ, יחד עם הקרן שלו, לקידום המאבק בגזענות.

במהלך הרבע השני של המשחק בו אוקלהומה סיטי ניצחה את הג'אז 89:98 צולם ווסטברוק כשהוא אומר לאוהד: "אני אז... אותך ואת אשתך. נשבע בכל מה שאני אוהב". לטענת ווסטברוק, האוהד צעק לעברו מילים גזעניות ובכללן "תרד על הברכיים כמו שאתה רגיל", רפרנס לעבדות. האוהד מצדו, טען לאחר המשחק כי לא אמר את הדברים.

ומבלגן לבלגן: בליגה חילקו היום את העונשים לאחר העימות האלים בליל אמש בין סרג' איבקה מטורונטו למרקיז כריס מקליבלנד, במשחק בו הקאבס רשמו 101:126 ביתי ומדהים על הראפטורס.

שנייה לסיום הרבע השלישי, שני השחקנים נאבקו על כדור ארוך ואיבקה נפל לפרקט. כריס הביט בו ולטענת הסנטר, גם זרק מילה לא במקום. איבקה, שידע לא מעט תקריות אלימות ת בעשור שלו בליגה, קם וחנק את כריס מאחור. הוא דחף אותו לעבר בסיס הסל ושם, כל אחד מהם ניסה להכות את השני באגרוף לפני שהם הופרדו והורחקו מהמשחק.

איבקה ספג עונש השעייה משלושה משחקים בשל ההתנהגות שלו. העונש הזה יעלה לו 447 אלף דולר. הוא יחמיץ את המשחק בחמישי בלילה מול הלייקרס ולאחר מכן את משחק החוץ בדטרויט ומשחק הבית מול הניקס. כריס ספג עונש השעייה ממשחק אחד ולא ישחק נגד פילדלפיה הלילה.

הדפס