"קיבלתי קלפים טובים והשתמשתי בהם נכון"

צפו בגופיה של ג'ינובילי מופרשת. פופוביץ': "היה חסר פחד"

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.03.19 - 09:46
תחילת כתבה

כחצי שנה אחרי שפרש ממשחק פעיל, גופייתו של מאנו ג'ינובילי הופרשה הלילה (בין חמישי לשישי) לתקרת ה-AT&T סנטר, אולמה הביתי של סן אנטוניו, בטקס מרגש שארך 25 דקות טרם הניצחון של הספרס על קליבלנד. מלבד ג'ינובילי, במהלך הטקס נאמו טים דאנקן, חברו לקבוצה לשעבר שגופייתו תלויה ליד זו של הארגנטינאי, טוני פרקר, גרג פופוביץ' ופבריסיו אוברטו.

"אני אומר לכם, אני בר מזל. קיבלתי קלפים נהדרים, רק הייתי צריך להתשמש בהם בצורה נכונה, זה כל מה שהייתי צריך לעשות", אמר ג'ינובילי ולאחר מכן צפה בקטעים נבחרים מהקריירה שלו על המסך בזמן הטקס ובהפסקות המשחק. לצידו היו שחקני עבר דוגמת בנו אודריך, בוריס דיאו וגם פדריקו ססבייס, נשיא איגוד הכדורסל הארגנטינאי.

חלק מהטריו הידוע של סן אנטוניו, טוני פרקר, הגדיר אותו כ"הגדרת הכדורסל של הספרס כי הוא תמיד שם את האגו בצד". דאנקן הוסיף: "ראית דברים לפני שמישהו אחר ראה ועשית דברים שאף אחד לא יכול לעשות. היית מדהים".

"בתחילת הדרך הוא היה כמו מוסטנג משוחררת על המגרש", סיכם פופוביץ' את הקריירה של הכוכב שהעביר 23 שנים בליגה הטובה בעולם. "ככה הוא חיי על הפרקט, הוא היה חסר פחד, פרוע ועשה מהלכים שניצחו משחקים. הוא היה רזה וקטן אבל רץ לכיוונם של שחקנים בגובה שתי מטר ויותר בלי פחד. הוא היה נופל על הפרקט וקם כל פעם מחדש. ככל שעבר הזמן הבנתי שהוא יצליח הרבה יותר אם רק אתן לו לשחק, הוא לא באמת היה צריך הדרכה ממני".

הדפס