דרמה בלוטרי: ניו אורלינס תבחר 1 בדראפט

הפליקנס זכו בפרס הגדול ויוכלו לבחור את זאיון וויליאמסון, הלייקרס קפצו למקום 4, הניקס רק 3, ממפיס תיבחר שנייה

מערכת אתר ערוץ הספורט  15.05.19 - 04:07
תחילת כתבה

הגרלת הלוטרי של דראפט 2019 ב-NBA נערכה הלילה (בין שלישי לרביעי) וסיפקה את הסחורה בענק, עם דרמה גדולה בסיומה נקבע כי מי שתבחר ראשונה בדראפט הקרוב וכמעט בוודאות תהנה בשנים הקרובות משירותיו של זאיון וויליאמסון היא לא אחרת מאשר ניו אורלינס פליקנס.

הקבוצה מהביג איזי, שבמהלך העונה כמעט העבירה בטרייד את הכוכב הגדול שלה אנתוני דייויס לבקשתו של זה, נכנסה ללוטרי עם שישה אחוזי סיכוי בלבד לזכות במקום הראשון, אך הבוס החדש דייויד גריפין, שקיבל את המושכות רק לפני כחודש, עמד על הבמה וחגג בגדול.

גריפין, שעבד בקליבלנד במשך כשבע שנים, כבר היה אחראי בעבר לשלוש בחירות 1 בדראפט: קיירי אירווינג, אנתוני בנט ואנדרו וויגינס ויהיה מעניין לראות כעת מה תהיה התגובה של דייויס לסיטואציה הלא צפויה וכיצד הפליקנס יחליטו להתקדם. הדראפט ייערך ב-20 ביוני.

מעבר לבחירה 1, היו עוד לא מעט סיפורים גדולים בלוטרי. ממפיס, שעשתה מאמץ להישאר מחוץ לשמינייה הראשונה כדי להעביר את הבחירה שלה כבר השנה לבוסטון, זינקה לבסוף למקום השני ועשויה לבחור בג'ה מוראנט המרתק. לגריזליס היה רק 6.3 אחוז סיכוי לקבל את הבחירה השנייה וכעת, הם ייאלצו להעביר את הבחירה שלהם בעונה הבאה לסלטיקס אם תהיה מחוץ לטופ 6 או לחלופין ב-2021, לא משנה היכן תיפול.

ניו יורק, שחלמה לקבל את הבחירה 1 ולבנות קבוצה חדשה סביב זאיון, תיאלץ להסתפק בבחירה השלישית והלייקרס כמעט עקצו בענק, כאשר הגיעו עם שני אחוזים בלבד לבחירה הראשונה ו-9.4 להיכנס לטופ 4 ובסופו של דבר, קיבלו את הבחירה הרביעית ויוכלו להביא חיזוק ללברון או לחלופין, לעשות טרייד מעניין.

בוסטון חלמה שהבחירה של סקרמנטו תיפול איכשהו לטופ 4 ופילדלפיה קיוותה שזה יהיה בטופ 1, אבל זה לא קרה והסלטיקס יבחרו במקום ה-14. קליבלנד, פיניקס ושיקגו, שיחד עם הניקס סיימו בין ארבע האחרונות בעונה הסדירה, נפלו כולן מחוץ לרביעייה אל מקומות 5, 6 ו-7 בהתאמה.

סדר בחירות הלוטרי המלא:

1) ניו אורלינס
2) ממפיס
3) ניו יורק
4) לוס אנג'לס לייקרס
5) קליבלנד
6) פיניקס
7) שיקגו
8) אטלנטה
9) וושינגטון
10) אטלנטה (טרייד עם דאלאס)
11) מינסוטה
12) שארלוט
13) מיאמי
14) בוסטון (במקור של סקרמנטו)

הדפס