הלחץ של לברון עבד: חוק ריץ' פול בוטל

ה-NCAA לא תדרוש תואר. הסוכן: "לא הקו בין אדם אתי ונוכל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.08.19 - 20:38
תחילת כתבה

לפני כשבוע ה-NCAA, ליגת המכללות האמריקנית, הוציאה תזכיר שמיועד לכל הסוכנים שמפלרטטים בין ה-NBA למכללות בו היא הודיעה על הסמכה חדשה: כל סוכן ייאלץ לעבור מבחן, להחזיק בשלוש שנות ניסיון ולהשלים תואר אקדמי. אותו תזכיר יצר גלים בתקשורת והוציא תגובה מלברון ג'יימס ושחקנים נוספים שנתנו לחוקים שם חדש: "חוק ריץ' פול".

היום (שלישי), סוכן השחקנים המוכר שמייצג את לברון, אנתוני דיוויס, בן סימונס ורבים אחרים, הגיב לראשונה בטור שכתב ב'אתלטיק', טור שגרר אחריו תגובה מיידית של הליגה, שבחרה לבטל חלק מהחוקים ובראשן - הבקשה לתואר אקדמי.

"המדיה קוראת זה חוק ריץ' פול, שזה מחמיא מאוד אבל לא מדוייק", הסביר פול בטור שכתב. "לחוקים הללו אין השפעה עלי ועל העסק שלי, אבל היא תשפיע על הרבה סוכנים אחרים. אני לא יודע אם העבודה שלי עם דריוס בזלי היא שגרמה לחקיקה, אבל הריקושטים של אותם חוקים עלולים לפגוע בהמון שחקנים שינסו לפרוץ את תקרת הזכוכית".

פול המשיך וטען: "ליגת המכללות שוב מונעת התקדמות מאנשים צעירים שמגיעים מרקע פחות יוקרתי, לפעמים אפילו בגלל צבע עורם, בגלל שהיא רוצה שליטה מלאה במערכת. במקרה הזה מדובר בסוכנים שמעוניינים להתקדם לליגה הטובה בעולם, אבל אין להם תואר אקדמי. מישהו באמת חושב שתואר אקדמי הוא מה שיפריד בין אדם אתי לנוכל?"

פול גם נתן הצעות אחרות במקום החוקים: "זה רק עניין של זמן עד שכבר לא ישאלו שאלות בנוגע לחוק הזה ויישמו אותו באופן נרחב. כולנו יודעים איך זה עובד: המדיניות הלא הגיונית הזו תוצג פעם אחר פעם עד שאנשים יקבלו אותה כי משפיעה רק על חלק קטן מהחברה. יש דרכים אחרות להשיג את המטרה בלי להדיח אנשים מהמערכת. למה שלא יעבדו יחד עם האוניברסיטאות על תכנית פיתוח לסוכנים שאורכה שנה אחת ובה הם ילמדו איך עובד העסק? או שאולי יצמידו אותם לסוכנים קיימים שיהיו מנטורים?"

הדפס