רשמי: הנטס נמכרו בעסקה היקרה אי פעם

מייסד "עליבאבא" טסאי קנה את שאר 51 האחוזים. הסכום הכולל: 2.35 מיליארד דולר

עידן ויניצקי, ארה"ב
עידן ויניצקי, ארה"ב  16.08.19 - 18:04
(getty, Matteo Marchi)
(getty, Matteo Marchi)
תחילת כתבה

זה היה באוויר ועכשיו זה רשמי: המיליארדר הטיוואני-קנדי, ג'וזף טסאי, אחד המייסדים וסגן היו"ר של ענקית הקניות באינטרנט "עליבאבא", השלים היום (שישי) את רכישת ברוקלין נטס בעסקה הגדולה בתולדות הספורט בעולם כולו.

ג'וזף טסאי אמר: "זכיתי לראות מקרוב את הבנייה מחדש של הנטס, שמיכאיל החל לפני כמה שנים. הוא מינה הנהלה וצוות אימון שהתמקד בפיתוח שחקנים, תמך בארגון עם כל המשאבים שלו וסירב לעשות טאנקינג. אני ארוויח מהחזון שלו, שהציב את הנטס בעמדה נהדרת להתחרות. אני מודה לו על כך".

טסאי, שהונו מוערך בכ-8.8 מיליארד דולר, שילם 2.35 מיליארד והשלים בכך את ההשתלטות על הקבוצה, כאשר הוא מזיז מהדרך את הבעלים הנוכחי, הרוסי מיכאיל פרוחורוב. השלמת הרכישה הייתה צפויה, אך הסכום העצום עדיין הפתיע רבים. בשנה שעברה שילם דייויד טפר 2.2 מיליארד דולר כדי להשתלט על קבוצת ה-NFL קרוליינה פנת'רס וב-2017 טילמן פרטיטה הוציא סכום דומה עבור יוסטון רוקטס.

טסאי מחזיק כיום ב-49 אחוזים מהנטס, אותם רכש תמורת מיליארד דולר בשנה שעברה. במסגרת הרכישה הוא השאיר לעצמו אופציה לקנות את 51 האחוזים הנותרים לפני עונת 2021/22 של ה-NBA, תמורת 1.35 מיליארד דולר, מה שמביא כאמור את הסכום הכולל ל-2.35 מיליארד.

"היה לי הכבוד והעונג לפתוח את ברקלייס סנטר, להביא את הנטס לברוקלין ולראות אותם גדלים ובונים קשרים חזקים בקהילה המקומית, בעוד הם גם פונים לקהילה הבינלאומית", אמר הבעלים היוצא, מיכאיל פרוחורוב לאתר הקבוצה. "הקבוצה נמצאת היום במקום הטוב ביותר שהייתה בו ואני יודע שג'ו יבנה על ההצלחה הזו וימשיך לספק לאוהדים, לעובדים ולקולגות את חוויית השהייה באולם".

טסאי יכול היה להמתין עוד שנתיים ולראות לאן הקבוצה הולכת, אך נראה שהוא יעדיף לעשות את המהלך הגדול שלו כבר עכשיו, לאחר שהנטס, לא מעט בזכותו על פי הדיווחים, צירפו בקיץ את קווין דוראנט וקיירי אירווינג.

הדפס