סילבר תמך במורי וטען: "הנזק כבר נעשה"

יחסי ה-NBA וסין מחריפים. הקומישינר: חופש הביטוי מעל הכל

מערכת אתר ערוץ הספורט  08.10.19 - 09:32
תחילת כתבה

העונה ב-NBA עוד לא התחילה, אבל כבר עכשיו סוער ברחבי ארה"ב. אחרי שדריל מורי הוביל לפיצוץ ביחסים בין הליגה לבין השוק הגדול של סין, הגיע תורו של הקומישינר, אדם סילבר, להגיב לראשונה ולהעריך את הנזק.

כזכור, מורי פירסם ציוץ בו הביע תמיכה בהפגנות נגד המשטר הסיני בהונג קונג ועורר סערה אשר בסיומה איגוד הכדורסל הסיני, בראשותו של יאו מינג ששיחק ביוסטון, הודיע שהוא מפסיק את שיתוף הפעולה עם הרוקטס, כמו גם גוף התקשורת שרכש את זכויות שידורי הקבוצה. הנזק המוערך עומד על כ-1.5 מיליארד דולר, מה שגרם למורי לחזור בו במהרה ולהתנצל, אך תיבת הפנדורה כבר נפתחה. 

"אין ספק, הנזק הכלכלי כבר נעשה", הסביר סילבר לתקשורת הסינית. "ההשלכות הדרמטיות של אותו ציוץ כבר חילחלו, קראתי כמה מהתגובות ברשתות שטוענות שאנחנו לא תומכים במורי, אבל למעשה אנחנו כן. אני רוצה להבהיר, כארגון מבוסס ערכים אנחנו תומכים בחופש שלו להתבטא כרצונו".

"אני לא יכול לנהל את ה-NBA ועל הדרך לרצות את כולם בטוויטר", המשיך סילבר וטען: "העובדה שפירסמנו התנצלות פומבית לאוהדים שלנו בסין לא מתנגשת עם התמיכה שלנו בחופש הדיבור ובאפשרות של האנשים לגבש דעה משלהם. ייקח זמן לרפא את הפצעים, אין ספק שיש לנו שוק גדול בסין ובהונג קונג ואני רוצה להאמין שהם לא מקדישים המון תשומת לב לפוליטיקה. אני מקווה שבסופו של יום יצאו מזה דברים טובים".

הדפס