סדרתי: יאנג עשה הכל לבד והפסיד. שוב

כוכב ההוקס רשם משחק שיא בהפסד 105:104 לפייסרס

מערכת אתר ערוץ הספורט  30.11.19 - 11:22
תחילת כתבה

בעוד הליגה כולה נטרפת מחודש נובמבר האדיר של לוקה דונצ'יץ', טריי יאנג סיפק לנו לפנות בוקר (בין שישי לשבת) משחק בומבסטי נוסף והראה שוב כי ביחד עם דונצ'יץ' ויאניס אנטטקומפו הוא העתיד של הליגה.

49 נקודות עם 8 שלשות והשוואת שיא קריירה בשתי הקטגוריות היו ליאנג בהפסד בהארכה 105:104 של אטלנטה בחוץ מול אינדיאנה. במשחק מול הפייסרס הראה הגארד הצעיר את סל האיכויות שלו בצורה רחבה מאוד. 16 מ-28 מהשדה, 6 אסיסטים, שתי חטיפות ובעיקר מאמץ עילאי לנצח את המשחק עבור ההוקס שהגיעו להתמודדות אחרי שמונה הפסדים ברציפות ובכל זאת המשחק הסתיים בניצחון דרמטי של אינדיאנה.

אז מה בכל זאת הבעיה של טריי יאנג? הוא עובד לבד. 49 הנקודות של יאנג מהוות 47% אחוז מסך הנקודות אותו קלעו ההוקס מול הפייסרס. ברבע האחרון ובהארכה קלע יאנג 29 נקודות כאשר חבריו לקבוצה מוסיפים רק 10(!). בכלל החמישייה של ההוקס מלבד יאנג העמידה נתון סטטיסטי מביש כשהיא קולעת רק 19 נקודות. הקלעי המוביל אגב היה דאנדרה האנטר עם 7.

יאנג עצמו היה מאוכזב מאוד בסיום למרות שהשווה את שיא הקריירה, "אני מניח שהמאמץ האישי שלי היה טוב", אמר יאנג, "אבל כל מי שמכיר אותי יודע שלא אכפת לי מסטטיסטיקה בכלל. אם אנחנו לא מנצחים שום דבר לא מעניין ואני מרגיש שלא עשיתי מספיק".

כמות הנקודות שקלע יאנג הקנתה לו את המקום הרביעי בהיסטוריה למשחק בבאנקרס לייף פילהאוס, אולמה של האינדיאנה פייסרס. ג'רמי לאמב שסיים כקלע המוביל של הפייסרס התייחס לתצוגת היחיד של יאנג: "טריי יאנג הוא ראש הנחש בהוקס. הוא היה מצוין הלילה אבל אנחנו הצלחנו להשיג כמה עצירות ולבלום את הקבוצה שלו."

מאמנה של אטלנטה, לויד פירס דווקא בחר בגישה שונה לפרגן לכוכב הגדול שלו "היינו צריכים כל נקודה שטריי קלע. הוא היה מצוין אבל הייתי מחליף את כל זה באיזון שהיה מאפשר לי לתת לו קצת לנוח ואז הוא היה אפילו יותר אפקטיבי." טריי יאנג בן ה-21 נמצא בשנתו השנייה בליגה והוא הקלעי המוביל העונה של ההוקס עם ממוצע של 26.7 נקודות למשחק ומוביל את אטלנטה גם במסירות עם ממוצע של 8.6 למשחק.

הדפס