שחקן מכוכב אחר: ההצגה ההיסטורית של הארדן

המזוקן השתווה ל-MJ ומקדים את מאלון האגדי. המספרים בפנים

כפיר שקד
כפיר שקד  01.12.19 - 07:11
תחילת כתבה

הדיונים הרבים בנושא מי יהיה ה-MVP בשלב כל כך מוקדם של העונה כנראה הכניסו את ג'יימס הארדן למוטיבציית שיא. ההתעסקות בלוקה דונצ'יץ' ויאניס אנטטקומפו הסיתה את תשומת הלב מעובדה אחת מאד ברורה: הליגה הזאת שייכת נכון לעכשיו לבחור אחד עם זקן אחד, שפשוט עושה ככל העולה על רוחו בהתקפה ובקצב הזה יחרוט את שמו בדפי ההיסטוריה מהר מאד. הלילה (בין שבת לראשון) נכתב פרק נוסף באגדה לבית הארדן בניצחון הענק של יוסטון 111:158 על אטלנטה.

כן, אתם לא מתבלבלים, ואנחנו בטח שלא מגזימים. בכל משחק בו אנו חוזים בפלא של הרוקטס יכולה להתרחש היסטוריה. לפנות בוקר קיבלנו תצוגת שיא של ה-MVP לעונת 17/18 עם 60 נקודות בשלושה רבעים בלבד. הארדן הצטרף למועדון מכובד מאד של שחקנים שעשו זאת לפניו, והוא השלישי בלבד בהיסטוריה לקלוע 60 נקודות בשלושה רבעים אחרי קובי בראיינט וקליי תומפסון.

אם כבר נגענו בתומפסון, אז הארדן הגיע במשחק מול אטלנטה ל-50 נקודות כבר כשנותרו ברבע השליש 5:44 דקות. זהו הזמן השני בטיבו בו שחקן הגיע ל-50 נקודות בעשרים השנה האחרונות, אחרי אותו תומפסון שלפני ארבע שנים הגיע ל-50 כשנותרו 6:40 ברבע השלישי.

למעשה 60 הנקודות שקלע ב-16 מ-24 מהשדה הפכו את המזוקן לשחקן שקלע 60+ נקודות בהכי פחות ניסיונות מהשדה בהיסטוריה. הארדן דחק את קארל מאלון האגדי למקום השני, אחרי ש"הדוור" קלע 61 נקודות ב-26 נסיונות מהשדה אי שם בעונת 89/90.

זאת הייתה הפעם הרביעית בקריירת המשחק העשירה של כוכב יוסטון בה הוא קולע 60 נקודות או יותר. בכך השתווה הארדן למייקל ג'ורדן במקום השלישי, כאשר מקדימים אותו ואת MJ רק קובי בראיינט (6 משחקים) ו-ווילט צ'מברלין שעשה זאת 32 פעמים.

ולקינוח, מתוך עשר ההצגות ההתקפיות הטובות ביותר לשנת 2019, ג'יימס הארדן מחזיק ב-8(!) כולל שלושת המקומות הראשונים (פעמיים 61 נקודות וה-60 שתפר הלילה) כאשר רק דווין בוקר ודמיאן לילארד השתחלו פעם אחת כ"א לרשימה המכובדת. בלתי נתפס, כבר אמרנו?

הדפס