צמד רעים: קוואי וג'ורג' התפוצצו במינסוטה

כוכבי הקליפרס במשחק היסטורי ובלתי נשכח. המספרים בפנים

כפיר שקד
כפיר שקד  14.12.19 - 11:19
תחילת כתבה

כשהקליפרס הצליחו להנחית בקיץ האחרון את קוואי לאונרד ופול ג'ורג', בוודאי כל מי שאוהב את הקבוצה הקטנה של העיר לוס אנג'לס, פינטז על ערב קליעה בדיוק כמו שהצמד הקטלני הציג לפנות בוקר (בין שישי לשבת) בניצחון 117:124 על מינסוטה. לאונרד וג'ורג' היו בלתי ניתנים לעצירה ועם הרבה מאוד רעל בעיניים כבר מתחילים לחרוט את שמם בספרי השיאים של הקליפרס, כשעדיין לא עברנו אפילו את שליש העונה הראשונה שלהם במועדון.

88 נקודות קלעו שני הסופרסטארים של הקליפרס ביחד מול הטימברוולבס בתצוגת תכלית שצריכה לגרום לכל מי שיפגוש את השניים האלה, כשהם בשיאם, לחשוש. התפלגות הנקודות הייתה 42 לקוואי ו-46 לג'ורג'. שני הכוכבים הפכו לראשונים לקלוע 40+ נקודות באותו משחק בהיסטוריה של הפרנצ'ייז ולצמד ה-21 בסך הכל ב-67 שנות קיומה של הליגה, לרשום את ציון הדרך המרשים.

"כל המהלכים שלנו היו מבוססים על שניהם", אמר דוק ריברס בסיום המשחק. "הם עשו הכל נכון והיו דומיננטיים בדיוק כמו שאנחנו רוצים שהם יהיו". לאונרד עצמו התייחס דווקא למשחק האדיר של ג'ורג': "זה נהדר שיש מישהו שקולע כל כך הרבה. זה הופך את המשחק לקל יותר עבורי". בהמשך התייחס קוואי למה שלדעתו היה פחות טוב ברבע האחרון, בו מינסוטה חזרה מפיגור 27 נקודות עד לכדי 4 נקודות בלבד: "לא סגרנו טוב את הרבע האחרון, אנחנו עדיין עובדים על שיפור הכימיה בינינו. יש לנו המון במה להשתפר".  

ועכשיו, בחזרה לשיאים. ההצגה של לאונרד התחילה כבר ברבע הראשון כשקלע 16 נקודות (שיא אישי עבורו ב-12 דקות הפתיחה) ובסיום המחצית הראשונה היו לקוואי כבר 31 נקודות שהן גם שיא אישי עבורו ב-24 הדקות הראשונות. עד סיום המחצית ג'ורג' הוסיף 23 נקודות ויחד קלעו שני המטאורים 54 נקודות מתוך 65 של הקליפרס עד הירידה לחדרי ההלבשה. למעשה, הנתון המעניין הוא שאף שחקן חמישייה של הקבוצה מעיר המלאכים לא קלע במחצית הראשונה ולו נקודה אחת, כשכל 9 הנקודות שלא הגיעו מהידיים של הצמד המטורף נקלעו על ידי מונטרז הארל שעלה מהספסל.

בהמשך, רשמו השניים עוד היסטוריה כאשר הפכו לצמד הראשון זה עשרים עונות לקלוע מעל 35 נקודות כל אחד בתום שלושה רבעים. לאונרד גם קבע שיא אישי ושיא מועדון כשצלף 19 מ-19 מקו העונשין (!) והשניים חתמו משחק בלתי נשכח כאשר כל אחד מהם קובע את שיאו העונתי. מ-ט-ו-ר-ף!

הדפס