מצמרר: צפו בווייד וריברס בהספד לקובי

יאנג, דרוזן ואחרים נפרדו בדמעות: "סופרמן לא אמור למות"

מערכת אתר ערוץ הספורט  27.01.20 - 07:27
תחילת כתבה

בווידאו: המונולוג של ווייד.

אי אפשר לתאר במילים את גודל האסון שנפל על עולם הספורט עם היוודע מותו של קובי בראיינט, אחד מגדולי הכדורסלנים בכל הזמנים, בהתרסקות מסוק. אושיות נכבדות ולא רק מעולם הספורט נותרו בהלם מוחלט לנוכח הטרגדיה האיומה, כאשר גם אחת מבנותיו של בראיינט, ג'יאנה מריה בת ה-13, נספתה באסון.

אחת התגובות המרגשות ביותר הגיעה ממי שהיה יריב של קובי בראיינט לאורך הקריירה, דוק ריברס. מאמן לוס אנג'לס קליפרס כיום, האיש שאימן את בוסטון הגדולה בימים שזו התחרתה מול לוס אנג'לס לייקרס של קובי, נעמד מול המצלמות ובקושי יכול היה לדבר.

"אין לי הרבה מה להגיד", אמר ריברס בקול חנוק מדמעות והוסיף: "החדשות פשוט מזעזעות עבור כולם. הכרתי אותו המון זמן והוא היה חשוב לי מאוד. הוא היה מתחרה ממש טוב, וזה מה שאתה רוצה בספורט. היה לו DNA שלמעט מאד אתלטים אי פעם היה, כמו טייגר וודס ומייקל ג'ורדן. התחלתי להכיר אותו יותר מאז שהוא פרש. הוא נגע בכל כך הרבה אנשים, ולראות את השחקנים הצעירים שלי עד כמה הם אמוציונליים לגבי זה... זה מראה לאן הוא הגיע".

גם דווין וויד לא נותר אדיש ופרסם וידאו מצמרר בו מירר בבכי: "זה אחד מהימים הכי עצובים בחיים שלי. זה נראה כמו חלום רע שאני לא רוצה להתעורר ממנו. אני יודע שכולנו מרגישים אותו דבר על מנהיג כזה וקפטן. היה לנו מזל שהכרנו את קובי, לא היה אדם טוב יותר ממנו. יש הרבה רגשות מסביב, זה סוג הרגעים שאין מילים. הלב שלי פועם וויצא אל עבר המשפחה של קובי. זה יום עצוב, אין מילים אחרות. אני אתגעגע אליו, אני אתגעגע לחברות. אתה אגדה, אתה אייקון, אתה אבא, אתה ילד. אתה חבר. תודה על הכל. אני אוהב אותך".

בווידאו: המונולוג של דוק ריברס

מרקוס מוריס מהניקס ספד לקובי: "לא היינו אמורים לשחק הלילה. זה היה מצמרר להיות בחדר ההלבשה. לפעמים לא צריך להוסיף שום מילה. סופרמן לא אמור למות, ובשבילנו קובי היה סוג של סופרמן".

טריי יאנג, אותו קובי בראיינט הדריך באימונים אישיים, ספד אחרי המשחק שלו עם ההוקס: "בשיחה האחרונה שלו הוא אמר כמה הוא מעריך את ההתקדמות שלי ושהוא שמח בשבילי. הוא אמר שהוא גאה בי, ושאני מודל לילדים צעירים".

דמאר דרוזן: "כל מה שלמדתי הגיע מקובי. בלי קובי לא הייתי כאן. לא הייתה לי את האהבה למשחק, את הדרייב לשחק. הכל הגיע ממנו". שחקן טורונטו, נורמן פאוול, נפרד בדמעות והודה: "הוא הסיבה שבחרתי במספר 24".
הדפס