בלתי נשכח: על ערב נדיר ו"מפוקפק" ב-NBA

היום לפני 3 שנים דווין בוקר צלף 70. למה לא כולם התלהבו?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.03.20 - 17:28
תחילת כתבה

על פניו, כשבוסטון סלטיקס אירחה את פיניקס סאנס ב-24.3.2017 - לפני שלוש שנים בדיוק - שום דבר חריג לא היה אמור לקרות. המארחת ודאי רק קיוותה להישאר בריאה כחודש לפני פתיחת הפלייאוף, בעוד האורחת החלשה התייצבה ללא כמה שחקנים בכירים, זאת כי לא ממש התעניינה באותם ימים בלנצח משחקים - במטרה לשפר עוד קצת עמדות לקראת הדראפט בקיץ. למרות נתוני הפתיחה הלא מעודדים, אותו תאריך הפך בלתי נשכח בהיסטוריה של ה-NBA.

דווין בוקר, גארד יחסית אלמוני באותם ימים, הציב את עצמו באותו לילה - בהיותו בן 20 בלבד - ברשימה של הגדולים ביותר, רשימה שאפילו מייקל ג'ורדן ולברון ג'יימס לא חברים בה. הסקורר של הסאנס צלף 70 נקודות והפך לשחקן השישי בלבד בהיסטוריה שמגיע לציון הדרך הזה, ולצעיר ביותר שעושה זאת. למעשה, הוא גם היה הצעיר אי פעם שקולע לפחות 60. כמו כן, מדובר בכמות הנקודות הגבוהה ביותר עד עצם היום הזה, מאז משחק 81 הנקודות האגדי של קובי בראיינט ב-2006.

"דברים כאלה לא קורים לעיתים קרובות, במיוחד לא נגד קבוצות הגנה טובות כל כך כמו בוסטון סלטיקס", הצהיר בוקר הצעיר, שכמובן קבע שיא פרנצ'ייז והוריד מהמקום הראשון את טום צ'יימברס, שקלע 60 נקודות על הראש של סיאטל סופרסוניקס במארס 1990.

הבעיה היחידה של בוקר באותו לילה - בעיה "זניחה" - הייתה העובדה שפיניקס לא הוליכה בשום שלב של המשחק, פיגרה כבר ב-26 נקודות ולבסוף הפסידה 130:120. יותר מזה, פחות מדקה לסיום, מצב שבו ההפסד כבר היה ברור, פיניקס ביצעה שתי עבירות על שחקני בוסטון ושלחה אותם לקו - על מנת ליצור עוד הזדמנויות בצד השני עבור בוקר. לא כולם, אם כן, ראו זאת בעין יפה.

"זה היה מוזר לראות את זה, מעולם לא ראיתי משהו כמו זה, רדיפה כזאת אחרי המספרים", עקץ אייזיאה תומאס, אז בבוסטון ובעבר היותר רחוק גם בסאנס. "אני לא חושב שמישהו אי פעם ראה דבר כזה. יחד עם זאת, אני מוריד בפניו את הכובע, היה לו משחק יוצא מהכלל", הוסיף הרכז הצנום. חברו לקבוצה, ג'יי קראודר, שלח גם הוא מסר עוקצני: "מעולם לא ראיתי כל כך הרבה אנשים שמחים אחרי הפסד".

בוקר עצמו סיכם: "זה אכן מעט מוזר כי כולנו ווינרים לאורך כל החיים שלנו. עם זאת, בעונה כמו שעוברת עלינו, חיפשנו משהו לחגוג אותו. זה מוזר, אבל צריך לנסות לראות את היופי גם בזה. בסופו של יום - היסטוריה נעשתה".

הדפס