כוכבי ארה"ב לא יופיעו לאולימפיאדה?

דיווח: בשל הדחייה, שחקני ה-NBA עשויים לוותר על התחרות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.03.20 - 00:14
תחילת כתבה

באולימפיאדת טוקיו 2020 נבחרת ארצות הברית התכוונה להחזיר את הדומיננטיות שלהם בכדורסל העולמי לאחר שסיימו במקום ה-7 באליפות העולם. כל כוכבי האולסטאר היו אמורים להגיע לתחרות, אבל הדחייה ל-2021 בשל נגיף הקורונה עלולה להשאיר את כוכבי הדרים טים בחוץ.

כמו כן, דחיית האולימפיאדה בתוספת לאי הוודאות לגבי סיום שתי עונות ה-NBA הבאות, צפויה להוביל שמעט שחקנים מהליגה הטובה בעולם או אפילו אף אחד מהם לא ישתתף בטוקיו 2021. ואז, שחקני קולג', אמריקאים שמשחקים מחוץ לארה"ב ושחקני NBA שלא יעפילו עם הקבוצות שלהם לפלייאוף יהיו חלק מהסגל של הנבחרת.

בתוך כך, מאז משבר הקורונה המילה "קיצוצים" חזרה שוב ושוב. כעת, זה הגיע גם לליגת הכדורסל הטובה בעולם, כאשר פילדפיה 76' הודיעה על מהלך דומה, כשנראה היה שעוד קבוצות ב-NBA ילכו אחריה. אבל בשונה ממה שאנו מכירים אצלנו, כשעה לאחר ההודעה, הנהלת פילדלפיה חזרה בה.

לפי מקורות בארה"ב, בסיקסרס כבר החליטו שיקצצו כ-20 אחוזים משכרם של אנשי המועדון, כולל המאמנים והשחקנים. מה שהפך הקבוצה מפנסילבניה לראשונה שמבצעת מהלך כזה. כמו כן, במועדון תחילה הבהירו שכל עובד שמשתכר בלמעלה מחמישים אלף דולר לשנה יחוייב לקבל את הקיצוץ בשכר. בעוד מי שמרוויח מתחת לסכום הנקוב, יתבקש "להתנדב" לקבל את ההפחתה במשכורת.

הכל טוב ויפה, ואף רלוונטי לתקופה, אך בשונה מהחלטות במקומות אחרים, הנהלת פילדלפיה הודיעה שלאחר שיחה עם הצוות המקצועי והשחקנים במועדון, החליטה הקבוצה לבטל את מה שהודיעה עליו באותו היום. כלומר, בסופו של דבר כל המשכורות ישארו כפי שהם ולא יבוצע שום שינוי.

אחרי ההצהרה הראשונה, נראה היה שבעלי קבוצות נוספים ב-NBA שוקלים את המהלך, כאשר החשש העיקרי שעמד מול עיניהם הוא הפגיעה ביחסי הציבור. כעת, הם נמצאים בפרשת דרכים כשהצורך בקיצוץ הוא מהותי מאוד להמשך קיום של המועדון אל מול הביקורת של השחקנים וצוותי האימון. נחכה ונראה.

הדפס