"כשראה את האייר ג'ורדן? קובי כעס עלי כמו בן זו**"

דמאר דרוזן חשף מה קרה כשלבש את הנעליים של הנמסיס, פול פירס סיפר על המהפך שנגרם לפאו גאסול ובטוויטר נזכרו כיצד אגדת העבר שבר את השיא של ווילט צ'מברליין. מנפלאות הבידוד: ב-NBA ניצלו את הזמן הפנוי כדי להעלות באוב סיפורי קובי בראיינט

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.03.20 - 10:00
תחילת כתבה

חודשיים בדיוק חלפו מאז מותו הטרגי של קובי בראיינט בתאונת מסוק, אך אין ספק שהזמן ריפא, ולו במעט, את הכאב העולמי ששרר לאחר לכתו. כעת, כשמשבר הקורונה תפס את עדשות המצלמה ושחקני ה-NBA נותרו בביתם עד יחלוף זעם, בארה"ב מצאו זמן להיזכר בסיפורי קובי ישנים שעדיין לא שמענו.

הראשון להיזכר בקובי היה דמאר דרוזן, ששוחח עם נייט רובינסון לעיני מצלמות הטוויטר. "הוא היה שונה משחקנים אחרים", נזכר דרוזן. "בשנים הראשונות שלי בליגה, אם היית משחק נגדו לא היית יכול ללבוש את הנעליים שלו".  רובינסון גיחך והסכים: "ככה הוא היה נכנס גם לי לראש, אבל יום אחד אמרתי 'תתבגר, אתה לא יכול להגיד לי איזה נעליים ללבוש ואיזה לא".

מאוחר יותר, דרוזן תפס את המושכות והמשיך בסיפור: "אני תמיד לובש את הנעליים של קובי, אבל לא כשאני משחק מול הלייקרס. יום אחד שיחקתי מולו במדי טורונטו, ונעלתי נעלי ג'ורדן בכוונה. ברגע שהוא עלה על הפרקט, הוא כעס כמו בן זו**. הוא אמר לי 'מה זה?! זה מה שאתה נועל?! ככה אתה רוצה לעשות את זה?!', ואני עניתי 'טעות שלי', והחלפתי נעליים". באותו משחק אגב, קובי קלע 27 נקודות ודרוזן העיף 2 מ-13 מהשדה.

בעמוד הטוויטר של 'basketball forever' חשפו סיפור נוסף. "בשנת 96' קובי היה רחוק שתי נקודות משבירת השיא של ווילט צ'מברליין, אבל הזמן היה קצר", סיפרו. "המאמן דאז ביקש ממנו להשיג את ציון הדרך במהירות ולחזור ולהתרכז במשחק. הוא עלה על הפרקט, תפר שלשה אחרי 10 שניות וענה לו 'מספיק מהיר בשביל המאמן?'".

רוצים עוד? גם פול פירס ומאט בארנס חשפו סיפור על קובי ופאו גאסול. "קובי היה זה שהפך את גאסול לקשוח, אנחנו היינו עוברים דרכו לפני כן. הוא הפך אותו לאול אוף פיימר, בלעדיו הוא היה עוד אירופאי מוכשר", אמר פירס, ובארנס מיד הוסיף: "הוא היה מדבר איתו באיזה שפה שרק תרצו, אני ראיתי אותו גורם לו לדמם". 

הדפס