ביי לטריו? גם ווייד ובוש הפעילו את סעיף היציאה

מיאמי הגדולה מתפרקת: אחרי לברון, שני הכוכבים יהפכו לשחקנים חופשיים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.06.14 - 23:08
תחילת כתבה

מיאמי היט איבדה ממש לא מזמן את אליפות ה-NBA אחרי שתי עונות רצופות, וככל הנראה תבנה את עצמה מחדש לגמרי - ארבע שנים אחרי שהרכיבה לעצמה את אחת הקבוצות הכי מפחידות בתולדות הליגה. אחרי שלברון ג'יימס כבר הודיע כי ינצל את סעיף היציאה בחוזהו, שתי הצלעות הנוספות של הטריו האימתני, דווין ווייד וכריס בוש, הכריזו כי יעשו זאת גם כן.

עם זאת, עדיין קיימת האפשרות כי לברון, ווייד או בוש יחתמו שוב ב... מיאמי, במסגרת המו"מ שאותו הם צפויים לנהל עם קבוצות הליגה. אחת הסברות היא שהכוכבים יחתמו מחדש על חוזים מופחתים, זאת כדי שיתפנה עוד כסף כדי להחתים שחקנים משלימים טובים יותר שיחזירו את הטבעת לפלורידה. עם זאת, לברון עושה קולות חזקים מאוד של עזיבה ובמידה שהוא לא ימשיך, הוא עלול לגרום לכך שגם השניים האחרים יילכו בעקבותיו - אך הפעם ככל הנראה יתפזרו בקבוצות שונות. אגב, גם יודיניוס האסלם הודיע כי יהפוך לשחקן חופשי.

כזכור, כל שלושת הסופרסטארים חתמו בקיץ 2010 על חוזים לפיהם תהיה להם את אופציית היציאה בקיץ 2014. על פי הדיווחים בארצות הברית, השלושה כבר בישרו להנהלת ההיט כי הם מתכוונים להפעיל את אותו סעיף - ובכך להפוך לשחקנים חופשיים ולעבור לכל קבוצה בה יחפצו.

במידה שהכוכבים אכן יעזבו, הרי שלמיאמי יתפנה הרבה מאוד כסף לבניה חדש: 55 מיליון דולר לשנה הנוכחית תחת תקרת השכר, ליתר דיוק. מדובר בסכום הגבוה ביותר שהתפנה בקיץ אחד עבור כל קבוצת NBA. בכל מקרה, ספק אם התחליפים, אם וכאשר כמובן, יצליחו להגיע לאותם הישגים של הטריו הגדול: ארבעה גמרים ושתי טבעות אליפות.

הדפס