קובי: "הטראש טוק? לא גאה בזה, אבל זה עוזר"

הלייקרס גברו על הספרס אחרי שהכוכב כינה את חבריו "רכים כמו טואלט"

אור זיו
אור זיו  13.12.14 - 10:11
תחילת כתבה

שמח בלוס אנג'לס. יממה אחרי שהתפרסם סרטון בו נראה קובי בראיינט גוער בחבריו לקבוצה במהלך אימון ומכנה אותם "רכים כמו נייר טואלט", הלייקרס התעלו הלילה (בין שישי לשבת) כדי לנצח 110:112 את סן אנטוניו האלופה בהארכה. קובי לא הצליח עדיין לעבור את מייקל ג'ורדן וסיים עם 22 נק', אך הוא רחוק רק 8 נקודות מההישג העצום ויוכל לעשות אותו ביום ראשון.

כמובן, לאחר המשחק הבלאק מאמבה נשאל בנוגע לאותה התפרצות באימון. "זה לא משהו שלא עשיתי מאז התיכון, זה הטבע התחרותי שלי", הסביר בראיינט, "למען האמת, כשאני צופה בזה בעצמי, זה גורם לי חוסר נעימות, אני לא ממש גאה בזה. אבל זו הדרך בה אני מתחרה, הדרך בה אני מאתגר את החברים שלי. זה שום דבר זדוני, זה לא שאני מזלזל בהם, אבל זו תחרות. זו אמנות הטראש טוק ולפעמים זה נעשה קצת מכוער".

קובי הודה שלכל הסיפור היה אפקט חיובי על הלייקרס: "זה כנראה השפיע על הקבוצה. המפתח הוא למצוא אתגרים ואתה חייב לעמוד בהם. אתה חייב לדעת לענות בחזרה והאמת היא שזה כיף. כל מי שגדל מסביב לכדורסל במגרש השכונתי, מכיר את אמנות הטראש טוק. זה לא אישי, אי אפשר לקחת את זה ברצינות רבה מדי, אבל אני חושב שזו אמנות אבודה. היום לא היינו רכים כמו נייר טואלט, זה בטוח. נלחמנו, אני גאה באופן שבו שיחקנו. במיוחד ג'ורדן היל וניק יאנג".

ניק יאנג, שקלע 29 נקודות ואת סל הניצחון, נתן הצגה לא פחות גדולה בראיון שלאחר המשחק: "פשוט עשיתי את מה שאני צריך לעשות (חזר על המשפט הזה בערך 7 פעמים). קשה לשמור על שחקן כמוני, ברגע שהכדור עזב את היד ידעתי שהוא נכנס. אני לא מחמיץ. IDM זה השם החדש שלי (I Don't Miss)".

"אמרתי לקובי שהוא עייף, שייקח מנוחה, אני מטפל בזה", הוסיף הגארד עם חיוך, שלא מסגיר האם הוא רציני או מתבדח, "אני פשוט שמח שהייתה לי הזדמנות לקלוע סל ניצחון כשמישהו כמו קובי על המגרש, בדרך כלל הכדור בידיים שלו כל הזמן. לא חשבתי שאני אקבל היום את הכדור יותר מדי, חשבתי שקובי ישבור את השיא עם 40, 50 נקודות".

צנוע. כהרגלו. יאנג (getty)
צנוע. כהרגלו. יאנג (getty)
הדפס