מתחרט? בלאט: "כבר סיכמתי בקיץ להתמנות לעוזר בווריירס"

לאחר ההפסד של הקאבס לגולדן סטייט, המאמן חשף כמה היה קרוב להצטרף למוליכת המערב: "מעדיף את מזג האוויר כאן". לאב: "אין לנו סיבה להיכנס לבור, עוד נשתפר". בארה"ב ביקרו את התקפת קליבלנד ברבע האחרון

אור זיו
אור זיו  10.01.15 - 10:30
תחילת כתבה

דייויד בלאט בוודאי שואל את עצמו 'מה היה קורה אם?'. כלומר, מה היה קורה אם במקום להתמנות למאמן הראשי של קליבלנד, הוא היה בוחר בדרך האיטית, אבל בטוחה יותר - להיות עוזרו של סטיב קר בגולדן סטייט ווריירס. אחרי שהקבאלירס הפסידו הלילה (בין שישי לשבת) 112:94 אצל מוליכת המערב, אולי מקונן הספק בראשו של הישראלי.

"כבר היה לי סיכום עקרוני להיות העוזר בווריירס", הודה בלאט לפני המשחק, "אבל קר נתן לי את ברכת הדרך לקבל את ההצעה של קליבלנד. אני פשוט מעדיף את מזג האוויר פה". קר עצמו הסביר מדוע הוא רצה את בלאט: "הוא חתיכת מאמן, הסיטואציה שלו מעוררת קנאה אבל קשה, הוא פשוט צריך יותר זמן בשביל המשכיות".

אם בלאט היה בוחר בגולדן סטייט, הוא היה נמצא כעת בצוות האימון של הקבוצה הטובה בליגה (5:29), אך כנראה שהוא לא היה זוכה לאותה כמות של חשיפה. בקאבס, שכעת עומדים על מאזן מאכזב של 18:19, המאמן ניצב מול הרבה יותר ציפיות ולחץ, אך באותה מידה יכול להרוויח קרדיט גדול יותר אם יצליח.

בלאט מעדיף את קיירי על קרי? (getty)
בלאט מעדיף את קיירי על קרי? (getty)

בחזרה למשחק. שוב הקבאלירס היו צמודים ליריבה אחרי 3 רבעים, אבל פשוט איבדו את האוויר ואת הכיוון במאני טיים. העדרותו של גו-טו-גאי כמו לברון ג'יימס בלטה, אך בארה"ב מבקרים גם את קבלת ההחלטות של בלאט. כריס פדור מ-Cleveland.com ספר את כמות המסירות בכל אחת מההתקפות של קליבלנד ב-9 הדקות האחרונות של המשחק. התוצאה? 0, 2, 0, 4, 1, 0, 1, 0, 1, 3, 1, 0, 1, 0, 0, 2, 0.

לבלאט היה הסבר אחר להפסד: "החמצנו הרבה יותר מדי זריקות טובות. הרבה יותר מדי". המאמן גם התלהב מההופעה של ג'יי.אר סמית', שסיפק 27 נקודות: "אמרתי לכם חבר'ה, יש לי רק תחושות טובות בנוגע להצטרפות שלו לקבוצה. הוא חיזוק אדיר והוא בחור קבוצתי. הוא הולך לעזור לנו מאוד".

אגב, גם קווין לאב היה יכול להיות בגולדן סטייט השנה. הווריירס היו בשיחות עם מינסוטה על טרייד תמורת קליי תומפסון, אבל בסוף הם ויתרו על הרעיון - ונראה שבצדק גמור. הפאוור-פורוורד עדיין לא מוצא את עצמו בקאבס, אך הוא נשמע אופטימי: "אין לנו סיבה להיכנס לבור או מאורה, אנחנו עוד הולכים להשתפר".

לאב וסמית'. עוד ישתפרו? (getty)
לאב וסמית'. עוד ישתפרו? (getty)
הדפס