דונצ'יץ' מי? צפו בהצגה של יאניס מהלילה

50 הנק' של כוכב הבאקס הכניסו אותו לרשימה שכוללת את ג'ורדן. המספרים והתגובות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.11.19 - 09:35
תחילת כתבה

הדיבורים הרבים על מועמדותו של לוקה דונצ'יץ' ל-MVP והקולות שקראו לכוכב דאלאס האירופי הבכיר בליגה הכעיסו, ככל הנראה, את יאניס אנטטקומפו (ה-MVP המכהן למי ששכח). לפנות בוקר (בין שני לשלישי), הראה הגריק פריק שלא רק שהוא לא מוותר על תואר האירופי הבכיר בליגה, הוא רוצה להיצמד חזק לתואר ה-MVP. תצוגת ענק מול יוטה וההגנה החזקה בליגה, הראתה שהיווני יושב בצד, מקשיב ללחשושים ומדבר על הפרקט. הלילה זה נגמר ב-50 נקודות, אפס איבודים, 14 ריבאונדים ו-W ענק לזכות הבאקס.

מאמנה של מילווקי, מייק בודנהולצר, התקשה להישאר אדיש להופעה המושלמת של הגריק פריק: "מעולם לא ראיתי תצוגה כזאת של שחקן שלי. 50 נקודות בלי איבודים זה משאיר אותנו עם המומים", אמר כשחיוך ענק מרוח על פניו במסיבת העיתונאים בסיום המשחק. בהמשך בחר מאמן הבאקס להתייחס שוב לעובדה שיאניס סיים את המשחק ללא איבודים, "הכדור נמצא בידיים שלו כל כך הרבה במהלך המשחק ולא לאבד אותו פעם אחת זה לא הגיוני, אבל הוא שחקן כזה. לא הגיוני". מאמנה של יוטה קווין סניידר פרגן גם הוא להצגה של היווני וניסח אותה בפשטות: "הוא נפלא והוא מסוגל לעשות ככל העולה על רוחו. גם כשאתה משיג מולו עצירות הוא לוקח ריבאונד ואתה שוב במינוס 2".

המשחק הלילה היה היסטורי במובנים רבים. ראשית, 50 הנקודות ו-14 הריבאונדים, נטולי האיבודים שרשם הפורוורד המפלצתי הכניסו אותו למועדון יוקרתי שבו חברים רק עוד שלושה שחקנים בהיסטוריה שרשמו משחק של 50+ נקודות, 10+ ריבאונדים ולא איבדו אפילו כדור אחד. עשו זאת לפני יאניס, מוזס מלון, מייקל ג'ורדן (פעמיים) וכרמלו אנתוני.

זהו רק המשחק השני בהיסטוריה בו שחקן קולע מעל 50 נקודות, קוטף מעל 10 כדורים חוזרים ומוסר מעל 5 אסיסטים ללא איבוד. היחיד לעשות זאת היה מייקל ג'ורדן ב-1989.

הדאבל דאבל שהשיג אנטטקומפו במשחק מול הג'אז היה מספר 17 שלו ברציפות. זהו רצף הדאבל-דאבל הארוך ביותר לפתיחת עונה מאז ביל וולטון בעונת 76/77. וולטון אגב, נעצר על 34 משחקים מפתיחת העונה עם דאבל דאבל, אז לגריק פריק יש עדיין דרך ארוכה אם ירצה לשבור את השיא.

עבור מילווקי, זה היה הניצחון השמיני ברצף והיא כבר משקיפה על כל המזרח מלמעלה עם מאזן 3:14. רצף שמונת הנצחונות של הבאקס הוא הארוך ביותר שלהם מאז 2002 (!).

הדפס