אמו של סטפן קרי: "הוא נוצר עבור הרגעים האלה"

סוניה קארי העניקה לשליחנו בארה"ב הסבר רוחני ליכולת של בנה ("זה חסד מאלוהים"), דיברה על הקירבה ליהדות (''הביקור בירושלים שינה אותי") וגם הציגה קעקוע בעברית

דניאל זילברשטיין ועידו גור, שליחי ערוץ הספורט לארה"ב  15.06.15 - 23:15

בגיל 27, סטפן קרי קרוב מאוד להיכנס לחבורה אקסלוסיבית של שחקנים שזכו בתואר ה-MVP והאליפות באותה עונה. חברו של קליי תומפסון ל"ספלאש בראת'רס" קלע 37 נקודות במשחק מספר 5 והוביל את גולדן סטייט לניצחון 91:104 על קליבלנד ויתרון 2:3 בסדרת הגמר של ה-NBA, מרחק ניצחון מהנפת הגביע.

אבל לא הכל הלך חלק לקארי. הוא הגיע ל-NBA ממכללה קטנה יחסית, דייוידסון, נבחר במקום השביעי בדראפט אחרי רכזים כמו ג'וני פלין, שכבר לא נמצא ב-NBA, וריקי רוביו, שעדיין לא הצליח להותיר את חותמו בליגה, ובעונותיו הראשונות סבל בעיקר מפציעות.

אבל העונה קרי קעקע את שמו כאחד הקלעים הטובים בהיסטוריה של הליגה. הוא הפך לשחקן שהגיע הכי מהר ל-1,000 שלשות בליגה וגם עבר בקלות את רג'י מילר עם מספר השלשות הגבוה ביותר שנקלע בפלייאוף.

קארי הוא בנו של דל קרי, אחד מקלעי השלשות הגדולים ביותר בליגה. האב מלווה אותו לכל משחק יחד עם אמו, סוניה קרי. "בדיוק כמו שהקעקוע שלי אומר, זה חסד והעדפה", ניסתה סוניה להסביר לשליחינו לסדרת הגמר את התופעה שנקראת סטף קרי.

"אלוהים נוגע בך וקובע את גורלך ועדיין, הכל תלוי בך האם ללכת עם התכנית הזו ולציית לדרך הזו ואני חושב שסטפן עושה זאת ואני חושב שזה נגלה לעיני העולם בכל יום ובכל משחק", היא הוסיפה, "זה כמו לראות את החסד של אלוהים, שהוא נוצר בשביל הרגעים האלה ושהוא פועל על פי זה. הוא עובד קשה ואנחנו פשוט נהנים מכל שניה שזה קורה".

כמו בנה, גם לסוניה יש קעקוע בעברית. היא הסבירה: "אני אוהבת עברית מהחיבור שלי לנצרות, מכך שישו יהודי. רציתי ללמוד את התורה ואת התרבות היהודית. ביקרתי את ירושלים לפני חמש שנים וזה שינה אותי מבחינה רוחנית. רציתי לספוג את כל זה".

בחזרה לסטף, כמו כל אמא, סוניה היא אוהדת מושבעת של בנה: "אני רוצה שהבן שלי יצליח, שכולם יאהבו אותו, שלא יעשה טעויות. אשמח אם גולדן סטייט תיקח את האליפות באקרון, כי שם הוא נולד. אם האוהדים היו משחקים  - היינו מנצחים".