הלייקרס הודיעו: וולטון סיים דרכו בקבוצה

המאמן, שלא הצליח להוביל את לברון וחבריו לפלייאוף, עזב אחרי שלוש שנים: "תודה על ההזדמנות". טיירון לו מועמד מוביל להחליפו

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.04.19 - 23:07
תחילת כתבה

לוס אנג'לס לייקרס של לברון ג'יימס כבר מזמן יודעת שהיא לא תשתתף במשחקי הפלייאוף בעונה הנוכחית של ה-NBA, אז היא ניצלה את ההזדמנות כדי להודיע הערב (שישי) על סיום דרכו של המאמן המאכזב לוק וולטון. המועמד המוביל להחליפו: טיירון לו.

וולטון, שמאמן את הלייקרס מאז 2016 ועוד קודם לכן גם שיחק במדי הקובצה במשך 11 שנים בין 2003 ל-2012, נחשב לכישלון ענקי העונה אחרי שלא הצליח להוביל את החבורה בראשותו של קינג ג'יימס לשמינייה הראשונה במערב וזאת למרות הציפיות הגדולות שהיו מהקבוצה מעיר המלאכים. "אנחנו רוצים להודות ללוק על המסירוך במהלך שלוש השנים האחרונות", אמר ה-GM של הלייקרס רוב פלינקה. "אנחנו מאחלים ללוק ולמשפחה הרבה מזל בעתיד".

וולטון עצמו הגיב לפרידה שמוגדרת כ"משותפת": "אני רוצה להודות לג'יני באס ולמשפחה על שנתנו לי את ההזדמנות לאמן את לוס אנג'לס לייקרס. המועדון והעיר תמיד ייחשבו למיוחדים עבורי ועבור המשפחה שלי".

המועמד המוביל, לפחות כרגע, להחליף את וולטון בלוס אנג'לס הוא טיירון לו, אקס קליבלנד שכזכור החליף את דייויד בלאט אחרי שזה פוטר מהקאבס בינואר 2016. הלייקרס, שחתמו את העונה הסדירה עם הפסד ביתי לפורטלנד, סיימו אותה רק במקום העשירי במערב ובמאזן שלילי של 45:37, רחוק מאוד מהמקום בו הם קיוו להיות העונה.

הדפס