איך הצליח כריס קיימן להיפצע בחומה הסינית?

הסנטר של הלייקרס ספג פציעה ביזארית. וגם: ווייד ולברון מפרגנים לגרג אודן

שי לוי
שי לוי  14.10.13 - 00:16
קיימן, גאסול, והרשויות הסיניות במפגש בלתי אפשרי (GETTYIMAGES)
קיימן, גאסול, והרשויות הסיניות במפגש בלתי אפשרי (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

פציעות ביזאריות הן חלק מהספורט, אבל אתם חייבים להודות שעדיין לא נתקלתם בספורטאי מקצועני שנפצע בגלל משחקי שעשוע בחומה הסינית. היום זה קרה דווקא לכריס קיימן, שנפצע בידו לאחר שחברו לקבוצה, שאווני וויליאמס, נתקל בו בעת שהשניים נהגו במזחלות מיוחדות לאורך החומה הסינית.

הלייקרס הגיעו אמש לסין וישחקו בשלישי נגד גולדן סטייט ווריורס כחלק ממשחקי ההכנה לעונה הקרובה אבל במהלך סיור באתר ההיסטורי, אשר נחשב לאחד מפלאי העולם הקדום, נמחצה אחת מאצבעותיו של קיימן, שהחליט ביחד עם מספר שחקנים נוספים לנסוע במזחלות המיוחדות שבמקום ונפגע בעקבות כך. 

לפי גרסתו של הסנטר ממוצא גרמני, הוא האט את מהירותו לאחר ששמע מחבריו כי הוא נוסע מהר מדי אלא שחברו לקבוצה, שוואני וויליאמס, נסע מאחוריו במהירות של שלושים קמ"ש והתנגש במזחלתו של קיימן, שנפצע משום שידו שהתה מחוץ למזחלת בזמן ההתנגשות. הסנטר הוותיק, שעבר הקיץ ללוס אנג'לס לייקרס במטרה למלא את החלל שנפער עם עזיבתו של דווייט הווארד, טען כי בתחילה איבד את התחושה באחת האצבעות אך הוא לא נפגע בצורה רצינית ויהיה כשיר למשחק ביום שלישי, מול הווריורס.

בחדשות נוספות מהליגה הטובה בעולם, גרג אודן, הבחירה הראשונה בדראפט 2007, צפוי לערוך אימון מלא ראשון עם מיאמי היט כבר בשבוע הבא. הסנטר הענק, אשר רשם את הופעתו האחרונה אי שם ב-2009 במדי פורטלנד טרייל-בלייזרס, חתם הקיץ בשורות האלופה במטרה לחזור למגרשים אחרי פציעות חוזרות ונשנות בברכיים ואינספור ניתוחים שעצרו את הקריירה המבטיחה שלו. לאחרונה הגביר אודן את קצב האימונים האישיים שהוא עורך ולפי הדיווחים ממיאמי נראה שהוא יהיה מוכן בקרוב למגע פיזי. למרות זאת, המאמן, אריק ספולסטרה, שלל את האפשרות שאודן יערוך את הבכורה המחודשת במהלך משחקי הטרום עונה וזאת כדי לאפשר לו להגיע מוכן לעונה הסדירה.

"המטרה עבורי כרגע היא לשחק קצת 5 על 5 ופשוט להיות על המגרש", אמר אודן ל-ESPN והוסיף: "אני מתרגש מאוד מכל צעד קטן שאני עושה כרגע ופשוט רוצה להחזיר לעצמי את הרוח ואת הכוח ברגליים. אני מקווה שבשבועות הקרובים כבר אוכל לקבל כמה דקות משחק". בינתיים יכולים אוהדי ההיט להתעודד מדבריו של דוויין ווייד, שסיפר על התרשמותו מאודן באימונים עד כה: "כשהוא על המגרש הוא גורם לך להתרגש מהדברים שהוא עושה, אפילו שהוא לא קיבל הרבה הזדמנויות. הוא חיה כשהוא מקבל את הכדור בפנים אבל אנחנו לא רוצים להלחיץ אותו או ליצור רמת ציפיות שתלחיץ אותו בשלב זה".

גם לברון ג'יימס אופטימי בנוגע לחזרה של אודן למגרשים אבל עדיין שומר על זהירות ולא יוצא בהצהרות: "זה כיף לראות אותו רץ את המגרש הלוך וחזור בלי בעיות. כמובן שזה חדשות טובות מאוד בשבילנו כקבוצה והרגשה טובה לדעת שהוא יכול לעשות את זה. האימונים שלו אומנם לא ארוכים אבל זה כדי למנוע ממנו להיפצע שוב בגלל העומס ובינתיים זה פשוט נהדר לראות אותו".

לא יודעים מה איתכם, אותנו כמות הקרח על הברך מלחיצה. אודן (GETTYIMAEGS)
לא יודעים מה איתכם, אותנו כמות הקרח על הברך מלחיצה. אודן (GETTYIMAEGS)
הדפס