סערה ב-NBA: קלאת'ס נתפס על שימוש בסמים

רכז ממפיס הורחק מ-20 משחקים. עורך דינו: "זה רק תוסף לטיפול במחלה"

שי לוי
שי לוי  20.04.14 - 20:18
תחילת כתבה

הרוחות בממפיס סוערות ב-24 השעות האחרונות, ולא רק בגלל ההפסד 100:86 לאוקלהומה במשחק הראשון בסדרת רבע גמר המערב: הרכז המחליף, ניק קלאת'ס, הושעה לאחר שבבדיקה שנערכה לו בדמו נמצא חומר אסור.

בשל כך, הרוקי ממוצא יווני ייאלץ לשבת בחוץ ב-20 המשחקים הקרובים. עם זאת, שבארגון השחקנים ובממפיס מוחים על החלטת הנהלת ה-NBA, בטענה שהחומר בו השתמש קלאת'ס אינו משפר ביצועים. שמו של התוסף הוא "טמוקסיפן", ולמרות שברוב המקרים הוא ניתן לנשים החולות בסרטן השד, הוא נכלל גם ברשימת הסמים האסורים של הוועד האולימפי, מכיוון שהוא מסתיר עקבות של סמים אסורים אחרים ומפחית את תופעות הלוואי המופיעות בשל שימוש בסטרואידים.

לפי טענות אנשיו של קלאת'ס ובכירים בממפיס, בדיקות המעבדה שביצעה הנהלת ה-NBA גילו כי טענותיו של השחקן נכונות ובגופו לא התגלו סימנים של סם משפר ביצועים. "מדובר בתוסף שנועד לטפל בבעיה רפואית פרטית, אך שכיחה", אמר עורך דינו של השחקן, דיוויד קורנוול. "ב-NBA אוסרים את השימוש בו רק בגלל שלא נדרש בשבילו מרשם רפואי".

גם ארגון השחקנים יצא להגנתו של אקס פנאתינייקוס ויעזור לו בהגשת הערעור. "אין צדק בענישה הזאת", אמר רון קלמפר, אחד מבכירי הארגון. "ההסכם החדש בינינו לבין להנהלת הליגה הכשיל את השחקן ואנחנו נצטרך להתמקח טוב יותר בפעם הבאה שנשב איתם בשולחן הדיונים. בינתיים, נגיש ערעור ונקווה שהעונש יבוטל".

קלאת'ס בן ה-24 נמצא בעונתו הראשונה ב-NBA אחרי תקופה מוצלחת למדי בפאו. הוא משמש כמחליף למייק קונלי ג'וניור, הרכז המוביל ואחד מכוכבי הקבוצה, וממוצעיו העונה עומדים על 5 נקודות ו-3 אסיסטים ב-16.5 דקות למשחק.