המרדף אחר ג'וש סמית' החל: גם מיאמי מעוניינת

יוסטון ודאלאס מועמדות לקלוט את הפורוורד ששוחרר מדטרויט, יחד עם שלוש קבוצות נוספות. ואיך הווארד ורונדו קשורים?

אור זיו
אור זיו  23.12.14 - 10:04
סמית'. יכול לשדרג מועמדת לתואר (getty)
סמית'. יכול לשדרג מועמדת לתואר (getty)
תחילת כתבה

פחות מיממה אחרי שדטרויט שיחררה במפתיע את ג'וש סמית', ורשימת הקבוצות שעומדות בתור בכוונה לצרפו רק הולכת ומתארכת. החברה החדשה במרדף אחר הפורוורד בן ה-29? מיאמי היט.

סגנית האלופה, שזקוקה נואשות לרענון בסגל לאחר פתיחת עונה מאכזבת, פנתה לליגה בבקשה לקבל חריגת שחקן מושבת כדי למלא את מקומו של ג'וש מקרוברטס שגמר את העונה. בסאות' ביץ' מקווים שהבקשה תאושר במהרה כדי שיוכלו להשתמש ב-2.65 מיליון שהיא תעניק להם, כדי לשכנע את סמית' להצטרף לדוויין ווייד וכריס בוש.

עם זאת, שאר המועמדות לקלוט את סמית' שוכנות במערב, ולא זאת בלבד, שתי הקבוצות בעלן הצ'אנס הטוב ביותר נמצאות בטקסס. לפי הדיווחים בארה"ב, ליוסטון יש יתרון בגלל החברות שלו עם דווייט הווארד (סמית' היה השושבין בחתונה של הסנטר) והצורך של הקבוצה בפאוור פורוורד פותח. אבל גם לדאלאס יש יתרון דומה - ראג'ון רונדו, שרק הצטרף לקבוצה בשבוע שעבר, הוא חבר ילדות של סמית' מהימים ששיחקו יחד בתיכון.

"אני חושב שאנחנו יכולים להיעזר בגבוה אתלטי", אמר רונדו, שחשף כי הוא מדבר עם סמית' מדי יום, "הם ויתרו על ברנדן רייט כדי להביא אותי. מלבד טייסון צ'נדלר, שאר הגבוהים שלנו הם קלעי חוץ. ג'וש מביא הרבה למשחק - האופי שלו, הוא מסוגל לבצע מהלכים, להוריד ריבאונדים, לשמור. הוא ישתלב מצוין בכל מקום, אבל במיוחד פה".

שלוש קבוצות נוספות הוזכרו כמי שמתעניינות בסמית'. אחת מהן היא סקרמנטו, שניהלה שיחות עם הפיסטונס בנוגע לטרייד שלא יצא לפועל. אם הקינגס אכן יחתימו אותו, הדבר עלול להשפיע על דקות המשחק של עומרי כספי. מלבד זאת, גם לוס אנג'לס קליפרס וממפיס גריזליס נוספו למירוץ אחר הפורוורד שקולע העונה 13.1 נק' למשחק ומוריד 7.2 ריב'.

רונדו. רוצה את סמית' איתו (getty)
רונדו. רוצה את סמית' איתו (getty)
הדפס