יצא לו טוב: בלאט כמעט מונה למאמן של הניקס

"ניו יורק פוסט": בואו של פיל ג'קסון טירפד את הרעיון. כעת בלאט בגמר

אור זיו
אור זיו  02.06.15 - 15:35
תחילת כתבה

בשלב זה, כולם כבר יודעים שדייויד בלאט כמעט הפך לעוזרו של סטיב קר בגולדן סטייט, אלא שאז הגיע הטלפון מקליבלנד. בלאט ינסה לטפס לפסגת ה-NBA, כאשר בלילה שבין חמישי לשישי הוא יתמודד עם הקאבס בגמר מול הווריירס של קר, אך לפי כתבה ב"ניו יורק פוסט", לא היה חסר הרבה כדי שהמאמן הישראלי היה נמצא בשפל של הליגה, אצל הניקס.

בעיתון מהתפוח הגדול הביאו את סיפור החברות בין בלאט לג'נרל מנג'ר של הניקס, סטיב מילס. השניים שיחקו יחד בקו האחורי של אוניברסיטת פרינסטון בשנות ה-80, ושמרו על קשר במשך השנים. על פי הכתב מארק ברמן, אם ניו יורק לא הייתה ממנה לפני 14 חודשים את פיל ג'קסון לנשיא המועדון, יש סבירות גבוהה שמילס היה לוקח את בלאט לתפקיד המאמן.

אלא שאז הגיע ה"זן מאסטר", שהמועמד שלו למשרה היה בכלל סטיב קר. הגארד ששיחק תחת ג'קסון בשיקגו היה קרוב לקבל את ההצעה, אך בסופו של דבר העדיף לקבל לידיו את החבורה של סטף קרי וקליי תומפסון. האופציה הבאה של ג'קסון הייתה דרק פישר, עוד גארד ששיחק תחתיו, והוא זה שנאלץ להיות המאמן שעל שמו נרשמת עונת השפל של הניקס. הקבוצה סיימה את העונה במאזן של 65:17.

מילס, שבלאט אף היה אחד השושבינים בחתונתו, דיבר על המאמן ועל היחסים עימו: "הוא תמיד היה בחור שידעתי שבהינתן ההזדמנות, יכול להצליח ב-NBA. תמיד חשבתי שיש לו את מה שדרוש כדי להיות מאמן טוב מאוד בליגה, ועכשיו רואים את זה עם העבודה שהוא עושה השנה".

בלאט נשאל אם הוא היה קרוב לניקס: "ככל שידוע לי, לא הייתי בתכניות של הניקס בקיץ שעבר. אבל אני יודע שסטיב העלה את שמי כמה פעמים בעבר. אני לא יודע אם אחת הפעמים הללו היו בשנה שעברה".

ג'קסון. עמד בין בלאט למדיסון סקוור גארדן (getty)
ג'קסון. עמד בין בלאט למדיסון סקוור גארדן (getty)
הדפס