וואלאס: "אני שחקן ההגנה הכי טוב בתולדות הליגה"

גיבור האליפות של דטרויט ב-2004 בראיון מיוחד לערוץ הספורט: "אני בחור נהדר, אבל בד בוי עד הסוף. אם תזרוק כדור לאוויר, אחתוך לך את הראש. רציתי את זה יותר מכל היתר"

גבריאל היידו
גבריאל היידו  22.10.18 - 18:33

תגיות: NBA

צפו בווידאו: בן וואלאס בראיון מיוחד

בעשור הקודם ב-NBA, לא חסרים כוכבים שהגדירו את התקופה שאחרי מייקל ג'ורדן, מקובי בראיינט דרך טים דאנקן ועד לברון ג'יימס בתחילת ההשתלטות שלו על הליגה. אבל מעטים סיפורי הסינדרלה כמו זה של בן וואלאס, שהחל את דרכו מהמקום הכי נמוך - בלי להיבחר בדראפט 1996, וסיים בפסגת ההר, עם 4 תארי שחקן ההגנה של השנה ואליפות מתוקה ב-2004.

וואלאס ביקר בישראל וישב לראיון מרתק עם ערוץ הספורט: "איפה אני שם את עצמי ברשימת שחקני ההגנה הכי טובים בהיסטוריה של ה-NBA? מספר אחת. אני פשוט הטוב מכולם. יותר טוב ממוטומבו. למה? לשנינו יש 4 תארי שחקן ההגנה של השנה. לי יש אליפות, למוטומבו לא".

ביג בן סיפר על תחילת הדרך הקשה בליגה: "תמיד חלמתי ותמיד האמנתי שאהיה השחקן הגדול ביותר ששיחק את המשחק וככה ניגשתי לכל משחק בכל לילה, אפילו עם ההתקפה שלי. כשהסלטיקס חתכו אותי, זו הייתה מוטיבציה נוספת. אתם אומרים שאני לא יכול, אז אוכיח לכם שאני יכול. זה היה די שובר לב באותו רגע, זה היה קשה, אבל הרמתי את עצמי".

14 שנים אחר כך, האליפות של הפיסטונס, יחידה מגובשת, הגנתית וחרוצה, דווקא מול סגל הסופרסטארים של הלייקרס - עם קובי, שאקיל אוניל, קארל מאלון וגארי פייטון - עדיין מרגשת במיוחד: "הסוד שלנו? לא היה סוד. אנשים פיקפקו ביכולת שלנו לקלוע, ואנחנו הסתכלנו על היריבות שלנו ופקפקנו ביכולת שלהם לקלוע מולנו. תמיד האמנו. מול קובי ושאק, המבקרים אמרו שאין טעם שנתייצב, שאין לנו סיכוי ושלא נגיע. ואנחנו צחקנו, ואנחנו עדיין צוחקים".

וואלאס רוצה לתקן משהו לגבי התדמית שלו: "וואו, מאיפה להתחיל. אני בחור נהדר. אבל אני 'בד בוי' עד הסוף. אני אחייך ואצחק איתך, אבל אם תזרוק כדורסל לאוויר אני אחתוך לך את הראש. גובה זה לא משהו שאנשים יכולים לשים עליך. אם יכולים לחתוך לך את החזה ולהוציא את הלב, ולבדוק את הקשיחות המנטלית שלך, ולראות את גודל הלב שלך - אז אתה יכול להבין איך השגתי 15 ריבאונדים בלי קשר למי שיחקתי נגדו - רציתי את זה יותר מכל אחד אחר".